BREAKING NEWS

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll Agaçi, njeriu kyç në marrëveshjen Shqipëri-Itali, një ish-avokat i...

Pakti për emigrantët/ Reagojnë media italiane: Engjëll
x
BREAKING NEWS

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në biografi" për etiketimin e mediave si kazanë, a po reflekton kryeministri për arrogancën e ekzagjeruar?

Edi Rama bën “mea culpa” dhe pranon "njollën në
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e Berishës që është ende në fuqi, taktikat e tyre të kërcënimit me dosje, skema që po përdor kryeministri me ndërkombëtarët për të qëndruar në pushtet dhe dy goditjet e rënda që do të marrë ish-pre...

Kreshnik Spahiu: Ja marrëveshja e pisët e Ramës, Metës e
x
BREAKING NEWS

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për të rrëzuar nga pushteti Edi Ramën dhe oligarkinë ekonomike që e mbështet, ja dosja që nëse hetohet siç duhet nga SPAK e çon kryeministrin pas hekurave, Meta-Berisha kokë e këmbë të zhytur në vj...

Kreu i Lëvizjes Bashkë, Arlind Qori: Ju tregoj recetën për
x
BREAKING NEWS

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë “gropën” nga qelia Metës për aferën “CEZ-DIA”, SPAK ka sekuestruar celularët e Kryemadhit e fëmijëve të saj me biseda të vitit 2013-2015, pyeten 100 persona, nga të afërm, bashkëpunëtorë dhe mjekë, futet në skaner edhe vi...

Ja dëshmitari kyç që i ka bërë
x
BREAKING NEWS

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini për kategoritë që përfitojnë rritje page, detajet nga indeksimi i pensioneve dhe periudha kur do të shpërndahet bonusi, do të ketë paketë mbështetëse për shtresat në nevojë, ndihmë edhe për famil...

Ministri i Financave, Ervin Mete: Ja çfarë duhet të dini
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x

Politike

"Të huajt, të çuditur me entuziazmin e shqiptarëve", analistja Gjikondi komenton inaugurimin e bazës së NATO-s në Kuçovë: Ministri italian i Mbrojtjes tha se...

"Të huajt, të çuditur me entuziazmin e

Baza e re ajrore taktike e Kuçovës e inauguruar të hënën në prani të krerëve më të lartë të shtetit dhe përfaqësues të NATO-s është konsideruar një sukses për mbrojtjen shqiptare.

Investimi i Aleancës me vlerë mbi 50 milionë euro ka ndryshuar tërësinë e bazës me histori gati 90-vjeçare, duke e rehabilituar atë në një strehë moderne mjetesh luftarake ajrore, të cilat pritet të dislokohen për nevojat e sigurisë kombëtare dhe rajonale.

Analistja Brizida Gjikondi nënvizoi faktin se në syrin e huaj, shqiptarët janë ndër popujt e veçantë europianë që e kanë pritur me entuziazëm këtë zhvillim.

"Ministri italian i Mbrojtjes, Guido Kroseto (o. Crosseto) tha sot se Italia ka investuar shumë në bazën e Kuçovës dhe pilotët shqiptarë po ashtu trajnohen në vendin e tij. Ai bëri edhe një shaka, duke thënë se kur u ngritën 44 baza të NATO-s në Itali ka pasur revolta në zona. 'I vetmi vend entuziast në Europë janë shqiptarët,' tha ai. Në këtë 15-vjetor, Shqipëria është vendi i parë në Ballkan që ngre një bazë të NATO-s. Sipas medieve ndërkombëtare, kryeministri Edi Rama ka ofruar edhe Pashalimanin si bazë për NATO-n," tha Gjikondi.

Më të lexuarat