BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Politike

"Të njëjtët njerëz kanë dominuar politikën 33 vite", Idrizi komenton pëlqyeshmërinë për liderët: Këtu ka një problematikë shumë të madhe që...

"Të njëjtët njerëz kanë dominuar politikën 33

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, është shprehur se liderët politikë të sotëm janë ata që kanë dominuar politikën shqiptare për 33 vitet e fundit.

Komentet Idrizi i bëri në një emision televiziv, ku komentoi gjetjet e sondazhit lidhur me pëlqyeshmërine i liderëve politik.

Ai shtoi gjithashtu se pëlqyeshmëria e liderëve shkon paralelisht me pëlqyeshmërinë për partitë politike që ata drejtojnë.

“Duket sikur nuk ka ndryshuar asgjë që nga 2021, që nga 2017. Në njëfarë kuptimi 51-52 % vërtitet PS dhe gjithë pjesa tjetër bashkë në ato shifra që krijohet ai ekuilibri.

Këtu ka një problematik shumë të madhe sipas meje, e para këtu janë ata lidera politikë që kanë dominuar jetën politike shqiptare prej 33 vitesh. Sigurisht që për të pasur një përqasje më të saktë për pëlyeshmërinë e tyre, do të ishte racionale të kuptoja përshembull që Edi Rama në raport me ekonominë, shëndetësinë, etj.

Këtu ka një antikap me demokracinë shqiptare dhe tranzicionin e tejzgjatur. Pra nga pikëpamja formale nuk më thonë gjë këto shifra, sepse edhe nga pikëpamja institucionale sheh fanellat e ekipeve. Pra pëlqyeshmëria e liderëve shkon paralel me partitë politike që ata drejtojnë”, tha Idrizi.

Më të lexuarat