BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Tensionet në PD, gazetari Hoxha zbardh skenarin: Ja çfarë duhet të bëjnë në zgjedhjet e 29 korrikut

Tensionet në PD, gazetari Hoxha zbardh skenarin: Ja çfarë duhet

Gazetari Poli Hoxha, ishte këtë të premte në një intervistë për Euronews Albania për të folur rreth situatës së Partisë Demokratike zyrtare, ku tashmë është caktuar si datë për të zgjedhur krytarin e ri 29 korriku.

Hoxha tha se debatet e shumta dhe përpjekjet e deputetëve për të mos e lejuar Bashën të garojë janë e një mendësie të kaluar dhe nuk i shërbejnë vërtet partisë, pasi nëse Basha duhet apo nuk duhet të jetë kryetar sërish, kjo i takon demokratëve ta vendosin me votë.

“Mënyra se si thonë për Lulzim Bashën është një mënyrë që nuk e di unë, edhe Berisha i vajti Ibsen Elezi aty edhe thonë jo. Thonë jo dhe nuk japin argumente, nuk fiton ai thonë. Po mirë munde, sepse ti je shumë i fuqishëm në atë parti, këta janë një grupim shumë i fuqishëm.

Këta flasin edhe në emër të bazës thonë nuk e do baza. Se do baza, kjo tregohet me votë. Nxirrni kandidatin përball Bashës, kandidatin më të mirë tëndin dhe mbështeteni meqë  nuk doni Bashën”,-tha Poli Hoxha.

Më të lexuarat