BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Politike

"Teoria e kryeministrit mund të kthehet në slogan", analisti Kikia komenton Asamblenë Kombëtare të PS-së: E konsoliduar me struktura nga maja deri tek degët

"Teoria e kryeministrit mund të kthehet në slogan", analisti

Analisti Mentor Kikia tha në një studio televizive se PS-ja nuk i ka fikur asnjëherë motorët dhe se është gjithë kohës në fushatë.

Duke folur për Asamblenë Kombëtare të PS-së që u zhvillua ditën e djeshme, Kikia theksoi se teoria e Ramës që kundërshtari është vetë vetja e tij mund të kthehet në një slogan në të ardhmen.

"Sesi zihen brenda vetes është punë e tyre. Nuk besoj se në ndonjë vend tjetër çdo mbledhje partie bëhet objekt lajmesh. U shkarkua kryetari i partisë së Lushnjës dhe u vendos një tjetër.

PS është tërësisht e konsoliduar me struktura nga maja deri tek degët, nuk i kanë fikur asnjëherë motorët, është gjithë kohës në fushatë.

PS është gati një parti elektorale që riaktivizohet ku fillon fushata. Në parti ka disiplinë, luftë bërrylash, klane, por kur partia është në pushtet këto nuk shfaqen. 

Mendoj se ato që diskutohen aty janë normale se po futen në zgjedhje dhe do të masë performancën.

Rama ka shpikur teorinë që kundërshtari i vetes jam unë dhe unë do bëj kritikë me veten dhe kjo mund të shndërrohet në lloj slogani që t’i bëjë njerëzit që të mendojë ne do zgjedhim mes Ramës dhe Ramës.", tha Kikia.

Më të lexuarat