BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Politike

Tërheqja e SHELL nga Shpiragu, Vasili ironizon kryeministrin: Na la, na mbeti vetëm mashtruesi naftëtar Rama

Tërheqja e SHELL nga Shpiragu, Vasili ironizon kryeministrin: Na la, na

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka publikuar një video, ku kryeministri Edi Rama deklaronte se nafta e zbuluar në Shpirag do të rrisë ekonominë e Shqipërisë.

Vasili shprehet se kompania Shell ka bërë tashmë me dije se kjo punë ishte me humbje të mëdha 600 milionë euro dhe se nuk kishte leverdi. Për Vasilin, deklarata për naftën në Shpirag ishte vetëm mashtrim.

Postimi i deputetit Petrit Vasili:

Ne mes te vapes se veres vjet duke dredhur zerin me tonalitete dhe perdredhje misterioze, karagjozi Rama intepretoi estraden e neveritshme te radhes me lajmet bombastike per naften e Shpiragut.

Karagjozi me ze misterioz Rama tha:

“Kjo pasuri do impaktojë pensionet, sistemin e arsimit, shëndetësisë, mirëqenien e fëmijëve tanë. Ata do jenë përfituesit më të mëdhenj se ne do ndërtojmë si duhet një fond sovran serioz për mbrojtjen, garantimin dhe fuqizimin e sovranitetit”, tha Rama.

Kompania Shell ka bere te ditur qe kjo pune ishte me humbje te medha plot 600 milion euro dhe pa asnje leverdi.

“Për tremujorin e parë, fshirjet e kërkimit të puseve pritet të jenë 0.6 miliardë dollarë, kryesisht në Shqipëri,” deklaroi kompania në përditësimin e rezultateve financiare për tremujorin e parë të vitit.

Karagjozi naftetar Rama e mbaroi perrallen me Shpiragun.

Vera po afron behuni gati.

Behuni gati qe te prisni gomarllekun e radhes te shkollepakut Rama.

Gomarllek te shoqeruar me pas me histerine idiote te mediave Ramiste dhe perdredhjet vokaliste te zerit misterioz te Rame genjeshtarit.

Më të lexuarat