BREAKING NEWS

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet hapur, nga dënimi i Sali Berishës, burgosja e Fredi Belerit, te arratisja e Arben Ahmetajt dhe hetimet e SPAK ndaj Ilir Beqajt, ja çfarë pritet të ndodhë me dosjet “përvëluese”

Ish-drejtuesja e Prokurorisë së Tiranës Elisabeta Imeraj flet
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani i Ramiz Alisë për të rrëzuar bustin e Enver Hoxhës, si i liruan në fshehtësi bulonat, infiltrimi i Berishës dhe roli i Hekuran Isait, shumica e studentëve të dhjetorit ’90 ...

Muharrem Xhafa zbardh prapaskenat e forta nga 20 shkurti i vitit 1991: Ja plani
x
BREAKING NEWS

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të Enver Hoxhës rrëfen të pathënat: Ja çfarë ndodhi më 20 shkurt 1991, nga telefonata alarmante e Adil Çarçanit për zhdukjen e videos, roli i Sali Berishës, Ramizit, Nexhmijes, infiltrimi i sigurimsa...

Njeriu i vetëm që filmoi pamjet e rrëzimit të bustit të
x
BREAKING NEWS

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës, kryebashkiaku Erion Veliaj reagon për herë të parë dhe tregon si qëndron e vërteta, i cilëson sulmet e tij shpifje dhe i kërkon të bëhet burrë e të përballet me drejtësinë

Arben Ahmetaj e akuzoi se fshihet pas inceneratorit të Tiranës,
x
BREAKING NEWS

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për aferën e inceneratorëve dhe rrugën Korçë-Ersekë, zbardhet dosja e PD zyrtare me provat “përvëluese”

Edi Rama dhe Belinda Balluku përfundojnë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy orë Ogerta Manastirliun, nga ndryshimi i kontratës koncesionare, te rritja e kostos në mënyrë abuzive për buxhetin e shtetit, ja vendimet që mund ta fundosin

Thellohen hetimet për Koncesionin e Sterilizimit, SPAK pyet për dy
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi të takojë opozitën, baza e Kuçovës investim amerikan dhe mesazh për Moskën

Kreshnik Spahiu: Ja pse Blinken erdhi në Tiranë dhe arsyet pse refuzoi
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta tronditëse që mësuan kur e futën në skaner pas vitit ’94, nga përplasja me senatorët e SHBA, te akuzat për luftë civile në 1997 dhe të gjitha mesazhet e fshehta të Blinken nga vizita në Tir...

Frrok Çupi: Amerikanët investuan te Sali Berisha, ja e vërteta
x

Politike

'Tërmet' në oborrin e PS, sekretari për Reformën Zgjedhore plas "bombën": Në mars mazhoranca do nis spastrimet, Rama do shkojë në SPAK dhe do dëshmojë për çështjen...

'Tërmet' në oborrin e PS, sekretari për Reformën

Sekretari për Reformën Zgjedhore në Partinë Demokratike, Rezart Kthupi ka deklaruar se edhe kryeministri Edi Rama shumë shpejt do ta shohë veten në SPAK.

Kthupi theksoi se në muajin mars do të ketë një pastrim në radhët e Partisë Socialiste të eksponentëve socialistë që kanë probleme me drejtësinë.

Sipas tij, edhe Rama do të përfundojë në SPAK, në rastin më të mirë për të dëshmuar për çështjen “McGonigal”.

Në muajin mars do të shohim një pastrim të atyre që do të ketë probleme me SPAK-un. Është duke u bërë gati për të pastruar radhët për individët që kanë probleme. Vetë z. Rama pritet të ketë probleme në të ardhmen me SPAK-un. Arsyetimi ligjor është se z. Rama do të shkojë minimalisht të deponojë. Nuk e di nëse do të mbajë apo jo përgjegjësi penale. Është një deduksion logjik ligjor sepse z. Rama minimalisht duhet të pyetet për çështjen McGonigal”, u shpreh Kthupi.

Ai shtoi se nëse Partia Socialiste do të vijojë me këto ritme të përballjes me drejtësinë, atëherë nuk do të ketë më përgjegjësi individuale por edhe politike që do të shkojë deri lart, te kryeministri dhe kryesocialisti Edi Rama.

 “Nëse Partia Socialiste do të vazhdojë me ritme aktuale të ketë goditje të vazhdueshme nga SPAK, nuk mund të vijojë pavarësisht sepse diku do të cedojë moralisht flasim, se ligjërisht kjo qeveri nuk bie. Por nëse ka ministra dhe ish-ministra që përfundojnë në dyert e SPAK-ut nuk mund të jetë më përgjegjësi individuale do të jetë përgjegjësi politike. Z. Rama nuk pranon asnjëherë përgjegjësi politike. Z. Ahmetaj mund të dalë nesër penalisht i pafajshëm politikisht ai është përgjegjës. Por nuk mund të jetë vetëm z. Ahmetaj përgjegjës sepse Ahmetaj firmoste për llogari të z. Rama”, tha Kthupi.

Më të lexuarat