BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

"T'i nxisim në investime", Meta prezanton strategjinë për rritjen e rolit të gruas: Do i mbështesim me mekanizma të ndryshëm, t'i futen sipërmarrjes

"T'i nxisim në investime", Meta prezanton strategjinë

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta në deklaratë për mediat deklaroi se PL do të mbrojë gruan dhe familjen.

Meta theksoi se PL do të nxisë sipërmarrjet për investimet që ata do të bëjnë. Sipas Metës, Partia e Lirisë do të mbështesë edhe gratë shtatzëna dhe fëmijët e porsalindur.

Ilir Meta: Ne duam ta bëjmë Shqipërinë me 4 milionë shqiptarë plus.

Partia e Lirisë mbron gruan dhe familjen.

Ne kemi strategjinë për gruan sipërmarrëse, do bëjmë gjithçka për arsimin më efikas, pasi sot arsimi ka degraduar.

Të nxisim sipërmarrësit në investime.

Do të mbështesim gratë familjare, me mekanizma të ndryshëm, me qëllim që familja të bëhet më e fortë.

Shpenzimet për ushqimet bazë do të rimbursohen.

Do të reduktojmë vdekshmërinë foshnjore.

Gratë shtatzëna të kenë mundësi të marrin barna falas për një vit, edhe fëmijët deri në 1 vit të mbështeten.

Këto janë disa nga shtyllat e programit të Partisë së Lirisë.

Më të lexuarat