BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Politike

Topalli: Kur padrejtësia bëhet ligj, mbetet rezistenca, ‘5D’ skemë e tmerrshme korruptive

Topalli: Kur padrejtësia bëhet ligj, mbetet rezistenca,

Jozefina Topalli, drejtuese politike e Rithemelimit për Qarkun e Lezhës, duke folur në ditën e 112 të tubimit qytetar në mbështetje të ish-kryeministrit Sali Berisha, tha dje se asgjë nuk e justifikon faktin që kreu i opozitës mbahet në arrest pa prova e fakte. Topalli e konsideroi si një proces politik të nisur nga Qeveria, të mbajtur nga prokurorët politikë dhe me vendime politike të dhëna nga gjyqtarë të shkarkuar nga Sali Berisha. Topalli tha se për narkoshtetin nuk ka nevojë për të parë RAI3. “Më e keqja ndaj padrejtësive është drejtësia e pretenduar, sikundër po ndodh me liderin e opozitës. Ndaj shqiptarët për mbi 100 ditë vijnë këtu, ndaj shqiptarët protestojnë çdo të premte te Bashkia e Tiranës. A nuk është e padrejtë që bashkia është zhytur në korrupsionin e 5D-ve dhe Sali Berisha mbahet në arrest shtëpie? Ata e dinë që me Sali Berishën jashtë sallës së Kuvendit e kanë më të lehtë, por harruan se Sali Berisha e mbushi edhe nga ballkoni bulevardin në 20 shkurt. Në këtë vend nuk ka drejtësi, Parlament, Kushtetutë, në këtë vend ka padrejtësi”, tha Topalli. Më tej ajo tha se kur padrejtësia bëhet ligj, atëherë mbetet rezistenca. “Ata që mbajnë me çdo formë, me format më të paimagjinueshme, pushtetin, duhen luftuar. Edi Rama nuk do të ishte Kryeministër në 2017 nëse nuk do të ishte Lulzim Basha”, tha Topalli. Ajo u shpreh se ‘5D’ është skemë e tmerrshme dhe është nocioni i tyre për të qeverisur. “Siç është 5D në Bashkinë e Tiranës, është 3D, 6D e kështu me radhë në çdo bashki tjetër ku ata qeverisin”, tha Topalli.

Më të lexuarat