BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

"U hodh në fushën e lojës, aty ku njeriu i zemrës u sulmua politikisht"/ Argita Malltezi në politik? Gazetari i njohur zbulon skenarin: Ja dy rrugët që mund të ndiqte vajza Berishës

"U hodh në fushën e lojës, aty ku njeriu i zemrës u

Gazetari Bledian Koka komentoi Kuvendin e “Rithemelimit” dhe shfaqjes së Argita Malltezit në politik.

Sipas gazetarit Koka Argita Berisha Malltezi ka qenë gjithnjë e perënduar në politik e madje në vitin 2017 shumë zëra kërkuan që ta merrte ajo drejtimin e Partisë Demokratike.

“Argita Berisha ka qenë aty edhe në 2013, edhe në 2017 pas humbjes së Zgjedhjeve kishte shumë zëra që donin që Argita Berisha të merrte frerët. Këto zëra u përsëritën edhe në 2021”,-tha gazetari.

Megjithatë ai shtoi se në këtë situatë zonja Malltezi, për shkak të situatave në të cilën familja e saj ndodhet, ajo kishte dy rrugë, ose do përballej, ose do shmangej dhe ajo ka gjithë të drejtën të përballet.

“Fjalimin e saj mund ta lexonte kushdo dhe do ishte fjalim normal. Por fjalimi merr vlerë nga personi që e lexon.  Ajo është vajza e Sali Berishës, por që i ka qëndruar larg politikës. Sot ajo është thirrur në kauzë. Në momentin që njeriu më i afërt i familjes tënde është në kulmin e një beteje juridike, e veshur totalisht politikisht. Në këtë pikë ka dy rrugë, ose do heshtësh, ose do përballesh. Zonja është e detyruar të hidhet në fushën e lojës, në terrenin politike, aty ku njeriu më i afërt i zemrës u sulmua politikisht”,-tha gazetari Koka.

Më të lexuarat