BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Politike

Çuçi: Amnistinë penale e miratojmë të enjten, nuk tolerohen të dënuarit nga GJKKO, komisioni për dezinformimin afatgjatë

Çuçi: Amnistinë penale e miratojmë të enjten, nuk

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Bledi Çuçi komentoi dje situatën politike në vend. Duke folur para gazetarëve pas mbledhjes së deputetëve socialistë, zoti Çuçi zbuloi se të enjten miratohet ligji për Amnistinë Penale. “Besoj nëse do jetë gati për të hyrë në seancë e të enjtes do ta miratojmë thjesht po presim propozimet e tyre. Në parim kemi rënë dakord. Mund të ketë axhustime të vogla. Nuk do ketë tolerancë për ato vendime të GJKKO. E ka thënë edhe ministri i Drejtësisë. Janë çështje teknike, do rakordohen me strukturat e ministrisë së drejtësisë”, deklaroi ai. Ndërkohë një çështje me rëndësi për kreun e grupit socialist është dhe Komisioni për Dezinformimin që do të ngrihet së shpejti dhe do të ketë një veprimtari afatgjatë.  “Sot diskutuam në lidhje me komisionin e posaçëm që kemi i kërkuar konferencës së kryetarëve në lidhje me mbikëqyrjen e institucioneve për të luftuar dezinformimin, por edhe veprime të tjera dhe ndërhyrje të tjera që mund të kenë vende jo mike të Shqipërisë për të destabilizuar Shqipërinë. Është një komision që Parlamenti Europian e ka ngritur që në 2020. Do të jetë një nga komisionet që do të japi një peshë të veçantë kuvendit që është bërë edhe problem në vende të tjera. Komisioni do ketë veprimtari gjithpërfshirëse, afatgjatë sepse duhet të shikojë gjithë veprimtarinë e gjithë institucioneve shqiptare. Konkluzione të këtij komisioni do ti shikojmë në vijim. Nuk është kaq e parëndësishme që duhet të kalojë me një rutinë nga parlamenti. Dezinformimi është fokusi kryesor, por ka dhe çështje të tjera. Besoj sinjale ka pasur të gjithë. Mendoj se dhe ju e keni shprehur shumë herë, prandaj ngrihet komisioni”, u shpreh ai. Ndërkohë sa i takon mandatit të Olta Xhaçkës, Çuçi thotë se tashmë vendimi i takon Këshillit të Mandateve, i cili nuk është mbledhur pasi parlamenti në 4 muaj ishte në “tym e flakë”. “Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese është mbledhur Këshilli i Legjislacionit. Dhe Këshilli i Legjislacionit  ia ka dërguar Këshillit të Mandateve dhe rregullores. 4 muaj ka qenë tym e flakë. Tani ka hyrë në normalitet dhe pritni. Vendimmarrja është e Këshillit të Mandateve. Do mblidhet”, nënvizoi Çuçi.

Më të lexuarat