BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x
BREAKING NEWS

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë “flakën” Bashkisë së Tiranës, bandës i prin Argita Malltezi, djali i Fahri Balliut, Tedi Blushi dhe “socialisti” Belind Këlliçi, ja çfarë ndodhi në protestën kundër Erion Veliajt

“Kamikazët” e Berishës dhe Metës i vënë
x
BREAKING NEWS

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha gjykatat i mbyllën dyert dhe e lanë në izolim, gati hapja e dosjeve të tjera nga SPAK për vrasje, grabitje të pronave dhe vjedhje

Telashet për Sali Berishën sapo kanë nisur, ja si të gjitha
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta Xhaçkën, PS rrëzon kërkesën e opozitës, deputetja socialiste mbron bashkëshortin si investitor strategjik, debate dhe akuza mes palëve

Edi Rama shpërfill vendimin e Gjykatës Kushtuese për Olta
x
BREAKING NEWS

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e “non-gratës”, Bardhi kërkon futjen e Sali Berishës në grupin e PD, SHBA e nxorën nga dera, kryeministri e fut nga dritarja

Vazhdon skenari i Ramës për rehabilitimin e
x

Politike

"Unë s'e kam kryetar Sali Berishën, as të koalicionit", Idrizi i prerë: Është nevoja për një ekip të ri

"Unë s'e kam kryetar Sali Berishën, as të

Shpëtim Idrizi nuk iu bashkua federatës së opozitës pak kohë më parë, pasi ai thotë se bashkimet mekanike janë të pamjaftueshme për të ardhur në pushtet. “Qytetarët nuk presin nga opozita thjesht të dëgjojnë se Edi Rama duhet mundur, por duan të dinë nga ne çfarë do të bëhet me shpopullimin, me pensionet, me rritjen e çmimeve, me kthimin e një demokracie funksionale që do t’i japë vendit një ekonomi tregu, ku prevalon konkurenca dhe jo 5 veta që marrin të gjitha nga një njeri”- tha Idrizi për një emision televiziv, duke vënë në dukje nevojën e opozitës për një program të mirë dhe një ekip të ri. 

A do të thotë kjo që PDIU e sheh si pengesë Sali Berishën për rikthimin e opozitës në pushtet?

“Ne respektojmë zgjedhjen e partive te tjera, përfshi PD, por çdo parti duhet ta ketë të qartë boshtin tonë të partneritetit nga  Roma më Uashington. Sali Berisha nuk është kryetar i PDIU-së dhe unë po flas si parti e një fronti opozitar që nuk ka kryetar. Pra, unë s’e kam kryetar Sali Berishën as të koalicionit. Ne duhet të kemi qartësinë për t’u thënë njerëzve çfarë do të bëjmë ndryshe në pushtet dhe me cilin ekip do ta bëjmë. Them që ka nevojë për një ekip të ri, sepse ky ekip i vjetër që është, nuk mund ta bëjë. “- tha Shpëtim Idrizi.

Më të lexuarat