BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Vendimi i Gjykatës për fatin e PD, Alibeaj 'shpërthen' ashpër: Konflikti në këtë forcë politike nuk është për vulën apo selinë, por për…

Vendimi i Gjykatës për fatin e PD, Alibeaj 'shpërthen'

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së zyrtare, Enkelejd Alibeaj, është shprehur se çështja që ndodhi me këtë parti nuk ka lidhje me vulën, selinë apo siglën.

Në një emision televiziv, Alibeaj tha se ishte çështje ndarjeje rreth përqafimit ose jo të disa vlerave identitare dhe orientimit të një grupimi publik drejt interesit të qytetarëve

“Në fatin e PD, vendimi i Gjykatës së Lartë nuk do të ketë asnjë lloj ndikimi, sepse është mëse i qartë. Shikoni, janë zbatuar rregullat, apo jo? Janë zbatuar procedurat, apo jo? Dhe besoj e ka bërë të qartë për këdo. Dhe nuk kam asnjë lloj dyshimi që gjykata do të japë një vendim të bazuar në ligj dhe prova. Ne do të pranojmë atë verdikt që gjykata do të japë dhe ftoj këto ta pranojë, të mos bëj presion ndaj gjykatave.

Cështja që ka ndodhur në PD nuk është çështje vule, sigle apo qelie, por çështje ndarjeje rreth përqafimit ose jo të disa vlerave identitare dhe orientimit të një grupimi publik drejt interesit të qytetarëve. Kjo ishte ndarja, interesi publik, apo interesi personal”, tha Alibeaj.

 

Më të lexuarat