BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

"Vërtetë ditë feste"/ Akademiku Artan Fuga ironizon Kongresin e PS-së: Po brohorasin me pankarta në rrugët e qyteteve për ata që i sollën lirinë

"Vërtetë ditë feste"/ Akademiku Artan Fuga ironizon

Akademiku i njohur Artan Fuga, përmes një postimi në rrjete sociale ka përcjellë me ironi jo vetëm festimet e 8 Dhjetorit si ditë e Rinisë por edhe Kongresin e Partisë Socialiste që po zhvillohet po sot.

Reagimi i plotë i Artan Fugës:

Në përkujtim të 8 dhjetori 1990, në këtë ditë feste të rinisë, gjithë rinia po feston me haré! Përshëndet me brohoritje delegatët e Kongresit që po mbahet duke qëndruar me orë të tëra përpara portave të Pallatit të Kongreseve, manifeston me gëzim dhe pankarta nëpër rrugët e qyteteve duke brohoritur për ata që i sollën lirinë, gjithë andej takime entuziaste me përfaqësues të Dhjetorit të Madh ’90, ku ata priten me entuziazmin dhe mirënjohjen e rinisë së sotme, sallat e bibliotekave dhe pallateve të kulturës edhe në fshatrat më të largëta mbushur plot e përplot me të rinj ku përkujtohen ngjarjet e mëdha të demokracisë, nga të gjitha vendet e Evropës kanë ardhur miq dhe të ftuar që përshëndesin rininë shqiptare, gara noti dhe kanoe janë kryer nga të rinj shqiptarë në të gjitha ngushticat e Evropës dhe të Skraparit, talentet shqiptare në matematikë dhe gjimnastikë kudo në olimpiada sot po nderohen nga mijëra sportistë të botës, ekipet zinxhir të futbollit po bëjnë ndeshje miqësore me kuble perëndimore fëmijësh, gjithë andej mbrëmje, party, ku festohet hyrja e afërt në Evropë, dymijë çifte të reja hynë sot për herë të parë në apartamentet e blera me hua pa asnjë interes, gjithçka në një dritë fishekzjarresh!.

Vërtet një ditë feste!

 

Më të lexuarat