BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Politike

Video duke puthur kryeministren italiane, mediat serbe "kryqëzojnë" Ramën

Video duke puthur kryeministren italiane, mediat serbe

'Video shokuese. Edi Rama i afrohet dhe e kap nga pas kryeministren italiane. Meloni është hutuar dhe gazetarët nuk mund ta besojnë atë që ka ndodhur'- kështu e titullojnë mediat serbe lajmin për Ramën. 

Sipas tyre, veprimi i Ramës ishte i papërshtatshëm për t'u kryer në samitin e liderëve europianë.

'Në video, kryeministri shqiptar Edi Rama i afrohet Melonit nga mbrapa, pas së cilës ai e kap në qafë dhe e puth fort në faqe. Meloni e hutuar në fillim nuk e kuptoi se çfarë po ndodhte. As gazetarët s'e kuptuan.  Opozita e priti me thikë lëvizjen e Edi Ramës dhe tha se kryeministri është sjellë si një yll hollivudian në tapetin e kuq'- shkruhet më tej në artikull.

Në fund të artikullit, 'Kurir' shkruan: Gjatë karrierës së tij politike, Rama njihet për veshjet jokonvencionale dhe lëvizjet tronditëse gjatë takimeve zyrtare.

Më të lexuarat