BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’ në akuza të rënda: Si krimineli në vendin e krimit! E pritën ashtu si ai e meriton

Vizita e Ramës në Lazarat, deputeti i PD ‘shpërthen’

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar vizitën e kryeministrit Edi Rama në zonën e Lazaratit. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Shehu thotë se Rama shkoi në Lazarat sot, ashtu si krimineli në vendin e krimit.

Sipas Shehut, Rama ishte në një godinë kur dikur shërbente si një shkollë, por që sot është braktisur për shkak të shpopullimit që ky regjim i ka bërë jo vetëm Lazaratit, por gjithë Shqipërisë.

Deputeti demokrat thekson se Rama u prit në Lazarat ashtu si ai e meriton, i braktisur nga të gjithë.

“Vërtet Rama sot ka zgjedhur vendin me domethënës për bëmat e Qeverise se tij, jo vetëm ndaj Lazaratit!

Ambientin, qe ne heshtjen e tij sot akuzon qartësisht këtë regjim për politikat shkatërruese, shpopullimin e vendit.

Per korrupsionin e regjimit, qe nuk heziton as para fatkeqësisë me te thelle, qe ai vete ka krijuar per qytetaret”, shkruan ndër të tjera Tritan Shehu.

Rama sot ne Lazarat, si „krimineli“ ne vendin e „krimit!

Shkoi ne vetmi te thelle pikërisht ne ate godine qe:

–Flet me qarte se askund tjetër për pasojat e shkatërrimit, qe ai i bëri Lazaratit, të gjithë Gjirokastrës e Qarkut, shpopullimin e thellë të tyre.

–Demonstron tjetërsimin e pasurisë publike për interesa korruptive individësh e  grupesh.

Shkoi sot ne atë godine në Lazaratin e poshtëm, e cila pak vite me pare ishte një shkolle e niveleve evropiane, plot nxënës, mësuese e aktivitete, e ndërtuar me fondet e BE.

Me tej filluar te zbrazet si pasojë e detyrimit nga ky regjim, të atij komuniteti fisnik, punëtor e te ndershëm, te braktisur nen dhunë, varfëri e denigrim, trojet e tij.

Këtij procesi ju shtuan dhe përpjekjet e Rilindjes aty për ta abandonuar ate godine, mbyllur atë shkolle, e kthyer ne…

Ne një strukture të dhënë privatit nen justifikimin e “mbledhjes se bimëve mjekësorë”.

Duke shfrytëzuar për këtë, si koperture nje “projekt zviceran”!

Vërtet Rama sot ka zgjedhur vendin me domethënës për bëmat e Qeverise se tij, jo vetëm ndaj Lazaratit!

Ambientin, qe ne heshtjen e tij sot akuzon qartësisht këtë regjim për politikat shkatërruese, shpopullimin e vendit.

Per korrupsionin e regjimit, qe nuk heziton as para fatkeqësisë me te thelle, qe ai vete ka krijuar per qytetaret.

Dhe Lazarati e priti sot ashtu si ai e meriton, me braktisje te plote.

Më të lexuarat