BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe Berisha një natë para vrasjeve në “21 janar”: Ja të fshehtat e ekzekutimit të Aleks Nikës që mund t’i hapë rrugën SPAK të zbardhë dhjetëra viktima që kanë ‘hequr qafe’ dy shefat kur ishin në pushtet...

Frrok Çupi zbulon planin e errët që thurën Meta dhe
x
BREAKING NEWS

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali Berishën, ish-presidenti fut në lojë kushëririn e tij, ja kush është politikani që po kërkon ta vendosë në krye të opozitës dhe posti që po synon të marrë vetë në fund kryetari i Partisë së Lirisë...

Evi Kokalari tregon “puçin” e Ilir Metës për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit politik të qarqeve të PS, nga largimi i Peleshit, Ballukut dhe Gjiknurit, te zhvendosja e Taulant Ballës dhe afrimi i Erion Braçes, Benet Becit dhe Pjerin Ndreut, zbardhet lista me emrat e rrezikuar...

Ja përmbysja që pritet të bëjë Rama me drejtuesit
x
BREAKING NEWS

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë do të përfundojnë në xhepat e tyre, nga shpërblimet dhe deri te mënyra se si do ta marrin pensionin, flasin ekspertët

Dalin detaje të tjera për rritjen e pensioneve, zbulohet sa lekë
x
BREAKING NEWS

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh nga SPAK dosjet e aferave me pronat në ushtri, emrat ‘VIP’ që po hetohen me themel, skandalet që rrezikojnë të fundosin Bajram Begajn dhe pse imuniteti nuk e shpëton dot nga prangat e...

Artur Meçollari zbardh detajet e forta: Ja si po qepen prej 3 vitesh
x
BREAKING NEWS

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë shkatërruar në Shqipëri, Nasip Naço nxjerr blof Niko Peleshin dhe zbardh skandalet e Ministrisë së Mbrojtjes, si përfunduan për skrap uzinat e municioneve   

Industria e armëve mashtrim i madh, gjithë fabrikat janë
x
BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x

Politike

Vizita e Ramës në Shkodër, Bardh Spahia: Nuk tha asnjë fjalë për masakrën zgjedhore, prezantoi projekte që kanë nisur vite më parë

Vizita e Ramës në Shkodër, Bardh Spahia: Nuk tha asnjë

Ish- kryetari i bashkisë Shkodër, Bardh Spahia ka reaguar dje në lidhje me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Shkodër ku gjatë Asamblesë së PS foli për projektet që po marrin jetë në këtë qytet si dhe situatën aktuale politike. Për Spahinë Rama nuk dha asnjë përgjigje për atë që ai e "quan masakër zgjedhore", ndërsa shtoi se përgjigjja do jetë me mosbindje civile.“Ardhja e Ramës në Shkodër ishte një rikthim në skenën e krimit. Nuk foli asnjë fjalë për bandat qe bene masakrën zgjedhore te 14 majit ideator i të cilës ishte vetë ai. Asnjë fjalë për dhunimin e shkodranëve dhe të Shkodrës nëpërmjet bandave të tij autokolonave të blinduara dhe investitorëve strategjikë miq të tij të cilët pak muaj më parë dhunuan qytetarët shkodranë për interesin politik të Edi Ramës. Prezantoi projekte fasade te cilat kanë nisur vite më parë dhe bashkëautore është bashkia Shkodër. Nuk tha asnjë fjalë për shpopullimin masiv me të cilin po përballen qytetarët e Shkodrës. Nuk tha asnjë fjalë për kanabizimin e të gjithë territorit Shkodër”, tha ai. Spahia theksoi se Rama e grabiti pushtetin në Shkodrën që gjithmonë me votë i ka dhënë përgjigjen e merituar. “Zgjodhi të vijë me premtime në këmbim të votës së qytetarëve Shkodranë. Ata nuk i harrojnë vuajtjet e paraardhësve të Edi Ramës dhe persekutimin ekonomik. Rama sot nuk mblodhi strukturat e veta, mbledhjet i bën me krimin e organizuar që e përdor për të ardhur në pushtet. Rama e grabiti pushtetin në Shkodrën që gjithmonë me votë i ka dhënë përgjigjen e merituar. Nuk folën për përfshirjen e strukturave të shtetit e policisë në dosjen metamorfoza. Nuk pati guxim të thotë asnjë fjalë për Pëllumb Gjokën i cili vendosi Velipojën ditën e zgjedhjeve në shtetrrethim të plotë. Asnjë fjalë për përfshirjen e ministrave të tij jo vetëm në masakrën elektorale por në të gjitha trafiqet e këtij vendi. Përgjigjja për Ramën do të jetë revolta popullore mosbindja civile që ka filluar në parlament”, tha Spahia.

Më të lexuarat