BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Politike

‘Vizita e Zelenskyt historike’, deputeti socialist: Ukraina po lufton për Europën, ka vlerësuar vendin tonë

‘Vizita e Zelenskyt historike’,  deputeti socialist: Ukraina po

Deputeti i Partisë Socialiste Denis Deliu, i ftuar në një program televiziv, duke folur për Samitet që do të mbahen në Tiranë, tha se vizita e presidentit ukrainas Volodymir Zelenskyt në vendin tonë është historike. Deliu u shpreh se Ukraina po lufton për Europën dhe ka vlerësuar mbështetjen e Shqipërisë.

“Vizita e Zelenskyt është vlerësim për Shqipërinë, mund të themi se është historike për vendin tonë. Ne kemi pasur ushtarakë ukrainas, që janë trajtuar këtu. Shqipëria ka dhënë kontribut për paqen dhe besoj se presidenti ukrainas e vlerëson vendin tonë. Zelensky ka bërë edhe deklarata të forta, duke u shprehur se Rusia nëpërmjet Serbisë do që të përhapë konflikte në Ballkan. Lufta në Ukrainë ka bërë që viktimat nga të dyja palët të jenë të shumta dhe kështu urrejtja shtohet.

Urojmë të ketë paqe dhe vendet në konflikt të ulen, por se paqja duket larg. Deri tani përpjekjet për të rrëzuar Putinin kanë qenë të kota. Ukraina po bën luftë për Europën, ndërsa Rusia po mbështetet tek Koreja e Veriut, Irani dhe Kina. Shqipëria ka kapacitetet për të pritur Volodymir Zelenskin, pasi këtu është pritur me masa sigurie presidenti amerikan George Bush, janë pritur Sekretarë Amerikanë Shtetesh. Kjo tregon se parametrat e sigurisë ndaj tyre kanë qenë optimale”, deklaroi Deliu.

 

Më të lexuarat