BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali Berishës, Ilir Metës dhe Edi Ramës, SHBA del në krah të Altin Dumanit, kërkon distancim të opozitës nga “non-grata” dhe jep mesazhin e fortë se keqqeverisja e korrupsioni duhen luftuar

Ja “grushti i madh amerikan” në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën “gropën” Ilir Metës dhe Monikës, roli i nënës së Kryemadhit dhe vëllait Drini që mori 360 milionë lekë nga SGS, 2 njerëzit që hapën dosjet e ish-presidentit në SPAK me kallëzimet që bënë nxjerrin faktet t...

Ja kontrata në duart e prokurorëve që po i bën
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i mbyllin dyert, Monika Kryemadhi sulmon bashkëshortin si shërbëtor të Edi Ramës

Ilir Meta akuzon televizionin e Zenit se ka marrë urdhër t’i
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e vjetër e Ilir Metës, manovrat e tij me përjashtimin e Monika Kryemadhit dhe prapaskenat e forta që po ndodhin brenda ish-LSI, nga largimi i bashkëpunëtores së tyre të kasafortave, te shkërmoqja ...

Spartak Braho flet pa “doreza”, ja detajet nga sëmundja e
x
BREAKING NEWS

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e “çmendur” e Agron Zhukrit, si u bë milioner nga gruaja e tij që nuk i justifikon dot të gjitha të ardhurat e saj me pagat dhe aktivitetin privat, zbardhen “flamujt e kuq” në KPK...

Gjyqtari që i dha PD Sali Berishës para vetingut, ja pasuria e
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë po përgatitet me skemën e re të pensioneve, nga indeksimi, kompensimet, ndryshimet në fshat dhe qytet dhe deri tek kontributet për të vetëpunësuarit në bujqësi

Lajme shumë të mira për pensionistët, ja çfarë
x
BREAKING NEWS

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do t’i qepem Dumanit brez pas brezi, nëse është trim le të...

Nuk ndalet Ilir Meta, vijon kërcënimet ndaj kreut të SPAK: Do
x
BREAKING NEWS

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit, dosja e tyre e “e zezë” e pastrimit të parave drejt fundit të hetimeve, Altin Dumani dhe Sotir Kllapi po bëjnë gati fletë-arrestet, zbardhen provat dhe dëshmitarët që kanë plasur “bom...

Ja pse Europa ka mbyllur dyert e arratisjes së Metës dhe Kryemadhit,
x

Politike

Vizita e Zelenskyt/ “Ky nuk ishte samit”, Ditmir Bushati reagon ashpër: Qëndrimi i Shqipërisë lidhur me luftën në Ukrainë gjatë këtyre viteve është...

Vizita e Zelenskyt/ “Ky nuk ishte samit”, Ditmir Bushati reagon

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, është shprehur se takimi i sotëm mes liderëve të rajonit dhe presidentit të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, nuk është një Samit, por thjesht një aktivitet i përbashkët.

Komentet Bushati i bëri në një lidhje për një emision televiziv, ku tha se ky aktivitet nuk përmbush parametrat e një samiti as nga pikëpamja e thelbit dhe as nga e formës.

Ai shtoi gjithashtu se qëndrimi i Shqipërisë lidhur me luftën në Ukrainë gjatë këtyre viteve është për t’u vlerësuar.

“Do të doja të bëja një ndarje mes pjesës dypalëshe, segmentit të vizitës dypalëshe dhe vlerësimin për qëndrimin që ka mbajtur Shqipëria për Ukrainën që me aneksimin e Krimesë dhe më pas me qëndrimin në Këshillin e Sigurimit.

Marrëveshja e firmosur apo protokolli i bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Ukrainës do të hapë horizonte të reja mes vendeve tona. Ndërkohë pjesa tjetër e aktivitetit unë do të ngurroja ta quaja Samit, por vetëm një aktivitet të përbashkët, sepse nuk përmbush parametrat e një samiti as nga pikëpamja e thelbit dhe as nga e formës.

Nga pikëpamja e formës që të shkojmë në një samit duhet të dalin diplomatët, ministrat, të bëhen kompromiset e nevojshme, të sheshohen disa gjëra, etj. Çështja tjetër që duhet analizuar më thellë lidhet me pjesëmarrësit në këtë format”, tha Bushati.

 

Më të lexuarat