BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Politike

“Vjen vetëm erë parash të qelbura krimi dhe korrupsioni”/ Mbrojtja e Irena Gjokës, Vasili 'thumbon' KLGJ-në: Qeveria e Gjyqësorit pritej të mbronte standartet më të larta të pastërtisë dhe integritetit të…

“Vjen vetëm erë parash të qelbura krimi dhe

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka komentuar vendimin e Këshillit të Lartë Gjyqësor për marrjen në mbrojtje të Irena Gjokës.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në rrjetin social ‘Facebook’, Vasili thekson se KLGJ me këtë veprim u vetëasgjësua dhe u shpla nga çdo gjurmë morali ligjor e publik.

Postimi i plotë i Vasilit:

KLGJ apo Kulmi i Legenllëkut e Gjymtimit te drejtësisë!

KLGJ mbron hapur degjenerimin, kapjen dhe korruptimin e sistemit gjyqesor.

Keshilli i Larte Gjyqesor(KLGJ) apo Qeveria e Gjyqesorit pritej te mbronte standartet me te larta te pastertise dhe te integritetit te figures se gjyqtareve.

Por sot KLGJ duke mbrojtur gjyqtaren Irena Gjoka Maneku Shpata realisht u vetasgjesua dhe u shpla nga çdo gjurme morali ligjor e publik duke u kthyer ne nje zyre ne nje rrëzë api vrime te qeverise se Rames.

KLGJ ka kurajon e çmendur te mbroje te pambrojtshmen.

KLGJ po mbron ne menyre me idiote Irena Gjoken edhe nga faktet asgjesuese dhe kompromentuese, qe Media autoritare greke ka nxjerre ne shesh.

Te gjithe prisnin distancimin e hapur te KLGJ nga Irena Gjoka Maneka Shpata per te shpetuar kete biçim drejtesie te re nga vdekja perfundimtare dhe diskreditimi poshterues.

Por KLGJ ne te kundert u be avokate e pacipe e paligjshmerise, kapjes se drejtesise dhe poshterimit te pushtetit gjyqesor, nje pushtet qe tani nuk e beson me askush dhe neveritet nga te gjithe.

Deklarata e sotme e turpit te KLGJ krijon bindjen absolute se edhe anetaret e KLGJ jane tamam njelloj si Irena Gjoka dhe kane te njejtin moral si ajo sepse ndryshe kurre nuk do te mund te benin nje deklatate te tille, qe vjen vetem ere parash te qelbura krimi dhe korrupsioni.

 

Më të lexuarat