BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Aktualitet

Zbulimi i bazës me armë në Vlorë, Artan Hoxha zbardh detaje të bujshme: U parandalua një ngjarje rëndë

Zbulimi i bazës me armë në Vlorë, Artan Hoxha zbardh detaje

Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ka komentuar zbulimin e një baze armatimesh të fshehur në një dyqan veshjesh në Vlorë.

“Edhe në të kaluarën kemi patur ngjarje kriminale, por në pak raste janë gjetur këto bazat me armë. Krimi i përdor për logjistikën. U shërbejnë atyre në momentet për të bërë vrasjen. Këto lloj bazash u kanë shërbyer organizatave kriminale.

Në një zonë të Fushë-Kuqes u zbulua një banesë ku ishin disa automjete të grabitura, mes tyre njëra për të rrëmbyer një person në Sarandë. Kriminelët i blejnë. Siç tregoi Nuredin Dumani që kërkoi  makina dhe motorë.

Janë gjetur armë me silenciator, kallashnikovë, 800 fishekë, jelekë antiplumb, mina me telekomandë.

E mira do të ishte që këto baza të mbaheshin në vëzhgim se do ku do të shkonin.  

Prokuroria po punon, por informacioni ka shkuar për të parandaluar një ngjarje të rëndë dhe ndodh pas vrasjes së Gëzim Sinomatit”-tha Hoxha.