BREAKING NEWS

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët dhe drejtorët që kanë shërbyer si transportues të parave të tij dhe detajet nga biznesi i tij i fshehtë me lidhje në Indi ku 1 gur i bardhë bën 400 euro, Idajet Beqiri nxjerr të fshehtat trond...

Ilir Meta ka lokal luksoz në mes të Londrës, ja politikanët
x
BREAKING NEWS

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën e PL, ja lista me emrat “VIP” që rrezikojnë prangat, nga falsifikimi i formularëve, te pastrim parave, Ilir Meta përjashton Monika Kryemadhin dhe të gjithë mbështetësit e saj në nivel drejtues...

Hetimet e SPAK shkaktojnë përplasje të forta në kupolën
x
BREAKING NEWS

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll derën e kandidimit në zgjedhjet e 2025 zyrtarëve të korruptuar dhe atyre që kanë llogari të hapura me SPAK, kryeministri sfidon amerikanët dhe shpërthen në sulme e akuza ndaj Gjykatës Kushte...

Edi Rama paralajmëron furtunë ndryshimesh në qeveri, iu mbyll
x
BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x

Politike

Zelensky në Tiranë, analisti Andoni zbulon çfarë mesazhesh pritet të përcjellë Samiti për Ukrainën

Zelensky në Tiranë, analisti Andoni zbulon çfarë mesazhesh

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në një letër të publikuar këtë të hënë drejtuar Sekretarit Amerikan të Shtetit Antony Bliken, tha se vendi ynë synon të presë mbajtjen e një Samiti të NATO-së në vitin 2027.

Por si duhet parë kjo kërkesë e shefit të qeverisë shqiptare? Gazetari dhe analisti Ben Andoni, i ftuar në një program televiziv tha se nëse kërkesa e Ramës për mbajtjen e Samitit të NATO-s do të pranohej, ky do të ishte padiskutim një hap historik me shumë mesazhet gjeopolitike.

“Rëndësia është shumë e madhe për faktin se është historike. NATO pas aksionit për Kosovën në 1999, nëse vjen në Samit të 2027, tregon se e ka mbyllur luftën me Rusinë”, tha ai.

Sipas Andonit, kryeministri Edi Rama e ka gjetur shumë mirë momentin për këtë kërkesë duke marrë në konsideratë se Shqipëria cilësohet si vendi më i sigurt në Ballkanin Perëndimor.

“Shqipëria është vendi më i sigurt në Ballkanin Perëndimor. Besoj se Rama ka gjetur shumë mirë këtë moment”, tha ai.

Ai shtoi se Samiti për Ukrainën, i cili do të mbahet në Tiranë, pritet të përcjellë mesazhe shumë të forta për të ardhmen.

“Besoj së samiti është më shumë me vlerë historike se sa praktike. Rëndësia për Tiranën është shumë e madhe. Nga Tirana besoj se Zelensky do përsërisë prapë mesazhet që përsëriti në Mynih. Zelensky do e thotë mesazhin për kujdes dhe për t’i ndërgjegjësuar të gjithë liderët e Evropës për këto situata. Mesazhet e Zelensky do jenë jo thjesht të rëndësishme, por do jenë ato që do na trembin për të ardhmen tonë”, tha ai.

 

Më të lexuarat