BREAKING NEWS

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD, demokratët rrezikojnë sanksione, Ambasada Amerikane deklaratë “bombë”, të kenë kujdes personat që shoqërohen me Sali Berishën dhe familjen e tij

SHBA paralajmëron shpalljen “non-grata” të PD,
x
BREAKING NEWS

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i lartë i SHBA zbarkon në Tiranë më 20 qershor, Joe Biden zgjat “emergjencë kombëtare” për të zhdukur korrupsionin në Shqipëri, zbardhet dokumenti që fundos familjen “Berisha”, sekuestrim pasurie për...

Alarm për pushtetarët e lartë të korruptuar, zyrtari i
x
BREAKING NEWS

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që do të fundosë Ilir Metën në SPAK, Kreshnik Spahiu zbulon detaje nga përgjimi që nëse merret seriozisht nga autoritetet mund të hapë “Kutinë e Pandorës” në politikë

Ja kush është personazhi i njohur i botës së krimit që
x
BREAKING NEWS

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti i shtetit për shkak të vjedhjeve dhe keqmenaxhimit, Spitali Amerikan zero investime në pajisje dhe përdor mjekët e spitaleve publike, qeveria asnjë kontroll

Ja si oligarku Klodian Allajbeu po “vjel” para pa kriter nga buxheti
x
BREAKING NEWS

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në nr.2 i qeverisë dhe ministre e tenderave në Shqipëri, ja detajet e forta që zbardhi media greke për bashkëpunëtoren e Ramës, nga “festa” me 50 milionë eurot që i ka borxh kompanisë “Acto...

Pikëpyetjet si u ngrit Belinda Balluku nga pastruese në Greqi, në
x
BREAKING NEWS

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po heton prokurori Sotir Kllapi, në skaner pronat dhe llogaritë bankare, nga tërheqja e 20 mijë euro në vitin 2008, lejet për ndërtime, vila në Gjirin e Lalzit, deri te mobilimi dhe misteri i...

Meta-Kryemadhi të përgjuar nga BKH, ja detajet nga dosja që po
x
BREAKING NEWS

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e fundit e pyetjeve të tij në SPAK, ja provat që e kanë fundosur, juristi Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Gati fletë-arresti për Ilir Metën, kjo është seanca e
x
BREAKING NEWS

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur, Myslym Murrizi zbulon se çfarë po ndodh brenda opozitës dhe tregon "recetën" që do të rrëzojë Edi Ramën nga pushteti

Aleanca mes Sali Berishës dhe Ilir Metës është prishur,
x

Politike

Zgjedhjet e qershorit në Itali, ja për kë bën “tifo” ish-trajneri i kuqezinjëve Gianni De Diasi

Zgjedhjet e qershorit në Itali, ja për kë bën

Qëndroni të bashkuar në votën tuaj pro Marco-s, si në Kombëtare, sipas porosisë së Skënderbeut-tha De Biasi.

Surprizë në takimet e kandidatit të vetëm shqiptar në Conegliano, një qytezë trevixhiane, ishte ardhja në mbështetje të Marco-s (Muharrem Salihut) e Giani De Biasit, ish trajnerit të Kombëtares shqiptare, banor i zonës. De Biasi tha para një grupi prej qindra të pranishmëve, se unë e solla në Europian Shqipërinë ku bashkoheshin shumë djem nga krejt viset shqiptare! Besoj shumë se dhe Marco do të prezantojë me sukses shqiptarët në Parlamentin Europian! Mjaft të rrini bashkuar sipas porosisë së Skënderbeut!.

Takimi në Koneliano, ishte shumë emocionant. Muhamer Sulejmani nga Haracina i dorëzoi flamurin kombëtar kandidatit dhe solli përshëndetje nga gjithë viset shqiptare. Të pranishmit respektuan himnin kombëtar të gjithë në këmbë, por dhe himnin e Mamelit, që djem të rinj, lindur në Itali, e kënduan me zë.

Hoxha Avni Nurcevski, i qendrës Emanet e quajti të sigurt “fitoren e kupës” nga ana e kandidatit shqiptar, që do të marrë me siguri votat e shqiptarëve dhe pakicave më së pakti,, ndërkohë i riu Fetah Sulejmani e quajti si dritë mundësinë e përfaqësimit të shqiptarëve në BE nga ana e një kandidati me profilin e Marcos.

Në takim morën pjesë dhe përfaqësues nga shoqatat e shqiptarëve në Austri. Më pas kandidati Marco vizitoi dhe Qendrën islamike Emanet, ku grupohen sipas një modeli kulturor, biblioteka, mensa, kurset e formimit. Ai e inkurajoi imamin Avni Nurcevski, të vijonte në këtë angazhim që ofron një pikë referimi për gjithë komunitetet e besimit islam në atë zonë, që janë me mijra.
Fushata në rajonin e Verilindjes ku banojnë mbi 6 milionë vetë vijon e fuqishme. Në këtë rajon ka mijëra biznese shqiptare ndërsa bashkëkombasit me të drejtë vote janë 144 mijë.