BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Politike

Zjarri në spitalin e Shkodrës, opozita del me reagimin e fortë: Hetim i menjëhershëm, fajtorët të vendosen para përgjegjësisë

Zjarri në spitalin e Shkodrës, opozita del me reagimin e fortë:

Pasditën e kësaj të mërkure Spitali Rajonal i Shkodrës është përfshirë nga flakët, ku sipas informacioneve, mësohet se zjarri ka rënë në depon farmaceutike që furnizon repartet e caktuara të spitalit.

Për ngjarjen ka reaguar menjëherë edhe opozita, ku shprehen se në harkun kohor brenda 5 muajve, ky është zjarri i dytë që ndodh në ambjentet e spitalit të Shkodrës.

Këshilltarja demokrate, Eliona Kodra Shkreli e ka cilësuar si një rast të paprecedentë, ku shton më tej se duhet një hetim direkt për të gjetur shkaqet dhe fajtorët.

Ajo shprehet ndër të tjera se sot spitali gjendet në keqmenaxhimin më të keq, në gjithë këto vite. 

Reagimi nga Këshilltarja demokrate Bashkisë Shkodër:

"Është herë e dytë në harkun kohor brënda 5 muajve që ambientet e Spitalit Rajonal Shkodër përfshihen nga flakët e zjarrit. Herën e parë ndodhi në repartin e kirurgjisë ndërsa sot ishte rradha e dhomës së farmacisë së medikamenteve që furnizojnë të gjitha repartet.

Ky është një rast i pa precedent dhe i rëndë që kërkon hetim të menjëhershëm për të gjetur shkaqet dhe fajtorët. Nuk mund t'i lihet rastësisë apo pakujdesisë pasi nuk mund të ndodhë që ambjente të ndryshme të spitalit të marrin flakë brënda 5 muajve.

Ky është keq menaxhimi më i keq që i është bërë spitalit më të madh verior në gjithë këto vite. Skaneri nuk punon sipas qejfeve të drejtuesve të cilët shfrytëzojnë 'defektet' e shpeshta për përfitime personale me spitalet private, ndërsa tani digjet farmacia e spitalit, mjaftueshëm flakë zjarri sa për të djegur e shkrumbuar të gjitha medikamentet që disponon spitali i Shkodrës të cilat janë të pa mjaftueshëm përderisa pacientët detyrohen çdo ditë të blejnë ilaçe në farmacitë e pazareve personale që bëhen mes drejtuesve të spitalit dhe pronarëve të farmacive.

Ky zjarr duhet të hetohet deri në fund, të zbulohet nëse ka qënë i qëllimshëm dhe të vihen para drejtësisë autori apo autorët e interesuar për këtë dëm që i bëhet pacientëve dhe vetë spitalit.

Megjithatëshpresat për një hetim të mirëfilltë dhe të drejtë janë të pakta pasi dihet se ky pushtet nuk heton korrupsionin dhe krimin pasi i ka instaluar vetë dhe mbahet në këmbë vetëm nga korrupsioni dhe bashkëpunimi me krimin!", ka mbyllur reagimin e saj Eliona Kodra Shkreli.

Më të lexuarat