BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x
BREAKING NEWS

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për “ditët e zeza” që po trokasin, Altin Dumani dhe prokurorët i tregojnë zyrtarit të lartë të DASH dosjet e korrupsionit që kanë mbushur zyrat e Prokurorisë së Posaçme, amerikanët duan “kokat” e të pa...

SHBA dhe SPAK mesazh kërcënues politikës shqiptare për
x
BREAKING NEWS

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin financiar që u bëri xhepave të shqiptarëve, si u përjashtuan nga tenderi 5 kompani, dyshimet për garë të manipuluar

Skandalet e Belinda Ballukut nuk kanë fund, KLSH zbulon dëmin
x
BREAKING NEWS

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Diti që drejtoi operacionin nxjerr për herë të parë detajet “bombastike”, nga politikani që doli kundër, sekuestrimi i 71 ton kanabis sativa, te reagimi i Ramës, ...

10 vite nga ndërhyrja në Lazarat, ish-Drejtori i
x
BREAKING NEWS

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive të fshehura të Ilir Metës, nga ditëlindja 500 mijë euro në Lalëz, 51 asetet që ka në Londër, 289 mijë euro operacione, mbi 100 mijë euro shpenzim vetëm për njërin fëmijë, deri te vrasjet ku është implikua...

Ja si SPAK po i shkon deri në “rrënjë” pasurive
x
BREAKING NEWS

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në Shqipëri, DASH listë me “non-grata”, a do sanksionohen oligarkët që financojnë Sali Berishën si rasti i Dodik në Bosnje?

Zyrtari i lartë i SHBA kundër korrupsionit global zbarkon sot në
x

Rajoni

Alarm për bombë në 35 shkolla/ Zbardhen detaje tronditëse, ja çfarë shkruhej në mesazhet kërcënuese: Do t’ju hedhim në erë si...

Alarm për bombë në 35 shkolla/ Zbardhen detaje tronditëse,

Mëngjesin e sotëm Greqia u trondit nga disa email kërcënuese për vendosjen e disa bombave në 35 shkolla të ndryshme.

Menjëherë pas emaileve kërcënuese, forcat e policisë greke u nisën drejt ambienteve për të kryer kontrolle për arsye parandaluese.

“Ne do t’i kthejmë qytetet tuaja në rrënoja. Do t’ju hedhim në erë siç bënë vëllezërit tanë në Paris”, shkruhei në tekst.

Email-et rezultuan se ishin mashtrime dhe dyshohet se janë dërguar nga disa serverë rusë, pasi mesazhe të tilla u dërguan dy javë më parë në Qipro dhe Sllovaki.

Tashmë, Prokuroria e Krimeve Kibernetike po heton rastin dhe po kërkon gjurmë elektronike.

Ky është emaili kërcënues i dërguar 35 shkollave në Greqi

KA PAJISJE EKSLOZIVE NË SHKOLLË

Ne do t’ju hedhim në erë dhe ju do të mbyteni derisa drita në sytë tuaj të bëhet terr. Do të zhyteni në errësirë! Le ta varrosim shtetin nën një mal me kufoma. Ne do t’i kthejmë qytetet tuaja në rrënojat e Maravi.

Ne do t’ju hedhim në erë siç bënë vëllezërit tanë në Paris,

Frymëzuar nga Abdelhamid Abaaoud,

Salah Abdellah