BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Rajoni

Arrestohet ish-ministri i ekonomisë, dyshohet se ka marrë subvencione për...

Arrestohet ish-ministri i ekonomisë, dyshohet se ka marrë subvencione

Ish-ministri kroat i ekonomisë dhe drejtori i “Croatia osiguranje”, Hrvoje Vojkoviq, është arrestuar sot me urdhër të Prokurorisë Publike Evropiane të Kroacisë, raporton media N1.

Arrestohet ish-ministri i ekonomisë, dyshohet se ka marrë subvencione

Sipas informacioneve jozyrtare, Vojkoviq është arrestuar për mashtrim me subvencione dhe falsifikim të një dokumenti biznesi dhe dyshohet se ka marrë subvencione për mbjelljen e tulipanëve që nuk i ka mbjellë kurrë.

Vojkoviç ishte anëtar i Partisë Social Liberale Kroate (HSLS) nga 1989 deri në 2010. Ka qenë anëtar i Bordit Ekzekutiv (OE) të degës në disa mandate, kryetar i Degës së Podsljeme, nënkryetar i Këshillit Bashkiak të Zagrebit, anëtar i Këshillit të Vogël të HSLS dhe në shkurt 2006, në kuvendin unifikues , ai u zgjodh nënkryetar i HSLS.

Në vitin 2002 u bë ministër i Ekonomisë, ndërsa në vitin 2004 në krye të “Croatia osiguranje”.

Ish-politikani dhe anëtari i HSLS u shkarkua nga posti i kryetarit të bordit të “Croatia osiguranje” pasi mediat filluan të shkruajnë për gjoja ndërtimin e paligjshëm të një shtëpie verore me pishinë në vitin 2010. Një vit më vonë, ai u akuzua për ndërtimin e paligjshëm të një vilë në zonën e mbrojtur të Parkut Natyror ?umberak-Samoborsko Gorje.

Më të lexuarat