BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Rajoni

"Ashtu si ka ardhur edhe shkoi", analisti i njohur tregon detaje nga shkarkimi i kryekomunarit të Preshevës: Shqiprim Arifi i katapultuar në krye të Komunës në mënyrë jo demokratike

"Ashtu si ka ardhur edhe shkoi", analisti i njohur tregon detaje nga

Analisti, Sadri Ramabaja në një intervistë televizive, u shpreh se ish kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi tashmë ashtu sic ka ardhur edhe shkoi, duke shtuar më tej se sipas tij, ka qenë i katapultuar në krye të Komunës në mënyrë jo demokratike

Ramabaja: Unë jo me kënaqësi do të bëhesha altoparlant i propagandës së Shqiprim Arifit.

Ai ashtu si ka ardhur ashtu edhe shkoi.

Që do të thotë se ka qenë i katapultuar në krye të Komunës në mënyrë jo demokratike dhe për nga ai pushtet që e ka sjellur në mënyrë jo demokratike, përmes një procesi gjyqësor që kishte si shkas flamurin kombëtar por që në fakt do ti shërbejë si mbulesë e veprimtarive të tij jo të mira në dobi të shqiptarëve e largoi.

Nuk do duhet të lidhet me cështje patriotike.

Natyrisht qëndrimi i Serbisë në raport me shqiptarët sidomos me ata në Preshevë është i qartë.

Në vazhdimësi ka ushtruar terror dhe presion për shpërnguljen e tyre.

Ndërkaq së fundmi këtë gamë e ka zgjeruar duke përfshirë edhe qytetarët autoktonë në Sanxhak.