BREAKING NEWS

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri “gropën” në SPAK Ilir Metës, nga udhëtimet e luksit nëpër Evropë, shpenzimet për shërbime estetike, deri te bisedat në celularin e saj ku bëheshin pazare me ministra, drejtorë e biznesmenë, ish-pres...

Prapaskenat e divorcit, ja si Monika Kryemadhi i bëri
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria që ka kaluar në emër të vjehrrës, kunatit dhe babait të tij, në fund do ia sekuestrojnë të gjitha paratë, personazhi që e denoncoi në SPAK zbardh informacionet e fundit nga hetimet...

Ilir Meta rrezikon deri në 15 vite burg, si do e fundosë pasuria
x
BREAKING NEWS

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për biletat e avionit dhe dietat jashtë vendit, nuk ekziston asnjë dokument për zv/kryeministren që provon takimet e saj zyrtare për të cilat janë bërë udhëtime ndërkombëtare

Kontrolli i Lartë i Shtetit nxjerr zbuluar Belinda Ballukun për
x
BREAKING NEWS

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema korruptive që përdorën për të vjedhur fondet e bujqësisë, nga kontratat false, te aplikantët që paguan përqindje të lartë që të fitonin, ja si u grabitën paratë me kompanitë e konsulen...

OLAF fundos Frida Krifcën dhe zinxhirin drejtues të AZHBR, ja skema
x
BREAKING NEWS

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës, prokurorët specialë janë në rrezik për shkak të pazarit Rama-Berisha, Lulzim Basha reagon ashpër dhe zbulon çfarë do bëjë nëse Gjykata e Lartë nuk vendos për vulën e PD para zgjedhjeve të 2025...

SPAK u ka prishur gjumin të paprekshmëve të politikës,
x
BREAKING NEWS

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor Ilir Meta për të shpëtuar nga arrestimi i SPAK njësoj siç ia hodhi paq me videon e Dritan Priftit

Brizida Gjikondi zbardh prapaskenat e forta: Ja skema që po përdor
x
BREAKING NEWS

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është bërë posaçërisht nga SPAK për të shkuar te Ilir Meta, shumë shpejt do të kemi komunikim akuze, ja pse ish-presidentit i janë mbyllur dyert e azilit, do ta sjellin si ‘pako postale’ në Shqipëri ...

Trondit juristi Romeo Kara: Operacioni ‘Metamorfoza’ është
x
BREAKING NEWS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt postit të zv/kryeministrit dhe drejtuesit të qarkut të Tiranës, Gjiknuri largohet nga Elbasani, Blendi Çuçi shkon në Fier, ja çfarë pritet të ndodhë brenda PS

Lëvizje në qeverinë  e Edi Ramës, Blendi Klosi drejt
x

Rajoni

Bosnjë-Hercegovina “i shpall luftë” Hungarisë, anulohet marrëveshja e rëndësishme, ja pse dy vendet po përplasen për Srebrenicën

Bosnjë-Hercegovina “i shpall luftë” Hungarisë,

Dje, Ministria e Punëve të Jashtme të Bosnje dhe Hercegovinës pezulloi marrëveshjen sipas së cilës Hungaria duhet të kishte trajnuar diplomatë për të ndihmuar atë vend në procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian, dhe vendimi është pasojë e drejtpërdrejtë e qëndrimeve pro-serbe nga qeveria në Budapest duke sfiduar rezolutën për Srebrenicën.Në një deklaratë të posaçme nga selia e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Bosnjës dhe Hercegovinës në Sarajevë, ministri Elmedin Konakoviç konfirmoi se po anulojnë Planin e Veprimit të nënshkruar më parë për transferimin e njohurive në procesin e anëtarësimit në BE, i cili u nënshkrua më 6 mars nga shefi i diplomacisë së Bosnje-Hercegovinës dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Hungarisë, Peter Szijjarto. Ishte Szijjarto ai që në fillim të kësaj jave në Budapest, pas një takimi me liderin serb të Bosnjës Milorad Dodik, dënoi shpalljen e miratimit të një rezolute me të cilën Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara do të kujtonte gjenocidin në Srebrenicë të kryer kundër boshnjakëve në 1995 dhe do të kërkonte njohjen. të atij krimi dhe respekt për viktimat e tij. Politikani hungarez Oliver Varhelyi, Komisioneri aktual Evropian për Zgjerimin, e komentoi rezolutën në mënyrë të ngjashme. Pas vizitës në Beograd dhe takimit me presidentin Aleksandër Vuçiç, ai deklaroi se koncepti i imponimit të fajit kolektiv, në këtë rast ndaj serbëve, është i papranueshëm, gjë që më pas u përsërit nga Szijjarto. Në reagimin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Bosnjë-Hercegovinës dje, ata kritikuan drejtpërdrejt Varhelyi, me vlerësimin se ai miratoi "teoritë e stisura" të Vuçiçitpër rezolutën.