BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Rajoni

Dashamir Shehi godet aleancën Meta-Berisha: Koalicioni ‘Bashkë Fitojmë’ nuk është alternativë për shqiptarët, ja pse

Dashamir Shehi godet aleancën Meta-Berisha: Koalicioni ‘Bashkë

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi është shprehur se koalicioni “Bashkë Fitojmë” nuk është alternativë për shqiptarët. I ftuar dje në nje emision televiziv dje, ai tha se  për këtë arsye zgjodhën që të futen në zgjedhje me një tjetër koalicion, ndërsa shtoi se në  disa zona kanë hyrë me lista të përbashkëta me kandidatët për këshilltarë bashkiakë dhe në disa zona me një listë të vetme. Ai u ndal sërish  tek koalicioni i Berishës me Metën duke thënë se të dy nuk kanë reflektuar për gabimet e mëparshme. “Ne e kemi zgjedhur vetë të mos jemi në koalicion. Politikisht e kemi koalicionin, në disa zona kemi hyrë me lista  të përbashkëta, ndërkohë në disa zona të tjera kemi hyrë me dy lista. Kemi vënë lista në të gjithë  territorin tonë listat tona. Jemi më shumë të fokusuar tek Tirana. Ky nuk është një bashkim real plus që kemi diferenca  të mëdha. Jo  diferenca ideologjike, por kemi diferenca për sa i përket mënyrës se si është administruar politika shqiptare  gjatë këtyre viteve”, deklaroi ai. Më tej Shehi deklaroi se këtu ka 15 vjet që këtu nuk del më asnjë parti e re asnjë ide e re sepse ligji është bërë që të fitojnë vetëm dy parti. Ai theksoi se ka ardhur dita që gjithsecili prej  nesh të ketë idetë e veta. “Nuk e di kush do të jetë e ardhmja e kësaj pune sepse nuk shikoj reflektim  për gabimet që janë bërë përpara. Ka 15 vjet që këtu nuk del më asnjë parti e re asnjë ide e re sepse ligji është bërë  që të fitojnë vetëm dy parti. Ka ardhur dita që gjithsecili prej  nesh të ketë idetë e veta, shqiptarët  të kenë mundësi  të bëjnë një përzgjedhje mes dy alternativave të ndryshme. Kemi bërë përpjekje që brenda opozitës  të mos ketë dy tre kandidatë sepse ja bëjmë gati  Edi Ramës”, nënvizoi Shehi.

Më të lexuarat