BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Rajoni

"Duke folur per pozicionin tonë në lidhje me rusinë nuk është pozicion hibrid", Vuçiç habit me deklaratën: Ne jemi krenar për...

"Duke folur per pozicionin tonë në lidhje me rusinë nuk

Serbia iu bashkua vendeve te tjera te Ballkanit Perëndimor ne dënimin e agresionit rus dhe mbështetjes se integritetit territorial të ukrainës. Mirëpo Beogradi zyrtar refuzon të mbaje te njëjtin qëndrim në lidhje me sanksionet ndëshkuese ndaj moskës. Serbia vazhdon të jetë vendi i vetëm në rajon që nuk ka vendosur sanksione ndaj Rusisë.

I pyetur nga abcneës pas samitit BE-Ballkani Perëndimore që u zhvillua në tiranë nëse ky vendim mund të konsiderohet hibrid Vucic u përgjigj:

 “Duke folur per pozicionin tonë në lidhje me rusinë nuk është pozicion hibrid. Eshte nje vendim shumë i qartë i një vendi të lire që merr vet vendimet per hir te njerëzit e vet. Ne morëm vendimin tone, nuk ishte i lehte por ishte unik dhe ne jemi krenar për këtë të them të vërtetën.  Nuk po ju kritikojmë juve apo ndonjë vend tjetër për politikën tuaj  Por i hedh poshtë pretendimet që përmbajne teori konspirative apo diçka e tille."

Megjithatë Vucic nuk shprehët se sa do zgjasë politika e mosvendojes te sanksioneve ndaj kremlinit

“Eshte shume rracionale edhe pragmatike qasja e serbisë. Nuk mund ta them nëse do zgjasë pergjithmone ky vendimi jonë karshi rusisë, pasi nuk mund ta dimë asnjëherë nivelin e preisioni qe do të përballemi. E kemi mbajtur edhe e kemi duruar presionin deri me tani, edhe jemi ne përputhje me interesat tone kombëtare.”

Vucic i beri komentet pas perfunditmit të samitit në Tiranë, ne te cili ai pati edhe një takim  me presidnetin ukrainas, Volodymyr Zelensky.

Më të lexuarat