BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Rajoni

E rëndë/ Dyshohet se u abuzua seksualisht nga babai, humbet jetën foshnja 1-vjeç

E rëndë/ Dyshohet se u abuzua seksualisht nga babai, humbet jetën

Një ngjarje tragjike raportohet se ka ndodhur në ishullin Kos në Greqi, ku një fëmijë 1 vjeç, ka ndërruar jetë pasi dyshohet se është dhunuar dhe abuzuar seksualisht.

Sipas Protothema, nëna 24-vjeçare e fëmijës, e cila është rome, ka konstatuar në orën 19:45 të pasdites së djeshme, vajza e saj e mitur kishte humbur ndjenjat.

Rreth orës 20:15 nëna e fëmijës ka lajmëruar ambulancën dhe në të njëjtën kohë një fqinjë i ka ofruar ndihmën e parë. Në orën 20:25, në banesën e tyre kanë mbërritur ekipet e shpëtimit, të cilët konstatuan se foshnja nuk merrte frymë ndërsa kanë vijuar përpjekjet për ta sjell në jetë.

Media greke shkruan se në orën 20:32 foshnja është pritur nga mjekët e Spitalit të Përgjithshëm të Kos, të cilët kanë konstatuar se fëmija nuk merrte frymë. Me gjithë përpjekjet e mjekëve, foshnja ka ndërruar jetë në orën 20:45.

Mjekët më pas vunë re se foshnja kishte mavijosje dhe gërvishtje në pjesë të ndryshme të trupit dhe gjithashtu gjetën shenja të abuzimit seksual. Mjekët, sipas informacioneve, kanë njoftuar policinë, ku gjatë këqyrjes së trupit kanë konfirmuar edhe atë që kanë raportuar mjekët.

Të dy, nëna e foshnjës e cila është shtatzënë dhe babai, u arrestuan dhe u dërguan në polici.

Mësohet se prindërit kanë raportuar pranë autoriteteve se dëmtimet e foshnjës dyshohet se kanë ardhur ose nga goditjet e vëllait të saj dyvjeçar ose disa aksidente, ndërsa për gjurmët e abuzimit seksual kanë deklaruar se nuk ditë asgjë.

Protothema shkakun se fëmijës do t’i kryhet autopsia, për të përcaktuar shkakun e vdekjes së saj. Hetimet paraprake vazhdojnë, ndërsa në banesën e familjes do të kryhen kontrolle.

Policia ka marrë deklarata si nga fqinjët ashtu edhe nga mjekët, ndërsa raportohet se babai i fëmijës dyshohet për pornografi.