BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Rajoni

Erdogan shkon së shpejti në Serbi, Vuçiç “entuziast”, ja çfarë pritet nga takimi mes dy liderëve

Erdogan shkon së shpejti në Serbi, Vuçiç

Udhëheqësit e shquar botërorë u mblodhën në Samitin e Ndryshimeve Klimatike COP28 në Dubai, ku presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, njoftoi një vizitë të afërt nga Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, në Serbi në janar. Njoftimi i Vuçiç pasoi takimet me një sërë personalitetesh ndërkombëtare, duke përfshirë presidentin e Polonisë Andrzej Duda, Ministrin e Jashtëm të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Abdullah bin Zayed, mbretin Hamad të Bahreinit, presidentin e Qipros, Nicos Anastasiades, Presidentin e Hungarisë Katalin Novak dhe Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jensolten. Vuçiç u takua gjithashtu me kryeministrin e Indisë, Narendra Modi dhe presidentin e Bjellorusisë, Alexander Lukashenko, para fillimit të Samitit. “Njoftimi i Presidentit Vuçiç nënkupton forcimin e lidhjeve të Serbisë me Turqinë nën udhëheqjen e Erdoganit. 

Këto lidhje pritet të forcohen më tej gjatë vizitës së Erdoganit në janar. Ky zhvillim vjen në mes të angazhimeve të tjera të rëndësishme ndërkombëtare të Vuçiç në Samit, duke nënvizuar rolin aktiv të Serbisë në shkëmbimet diplomatike globale”, shkruajnë mediat pranë presidentit.  Samiti i Ndryshimeve Klimatike ka tërhequr vëmendjen globale, me liderët botërorë që diskutojnë çështje të ngutshme mjedisore. “Samiti siguroi një platformë për Vuçiçin dhe liderët e tjerë për t'u përfshirë në diskutime dypalëshe, duke hedhur dritë mbi dinamikat politike globale”, shkruajnë më tej mediat serbe. Pavarësisht mungesës së disa liderëve, përfshirë edhe Joe Biden, marrëveshjet dhe njoftimet e bëra në samit do të kenë padyshim implikime të gjera në marrëdhëniet ndërkombëtare dhe nismat për ndryshimet klimatike.