BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Rajoni

Çfarë po ‘kurdis’ Vuçiç me lëvizjen e fundit? Mirëpret në vizitë ‘kokë më kokë’ ministrin e Jashtëm të Greqisë, zbardhen prapaskenat e takimit

Çfarë po ‘kurdis’ Vuçiç me lëvizjen e

Ditën e sotmë ministri i Jashtëm i Greqisë, Niko Dendias, është pritur për vizitë zyrtare në Serbi.

Lajmin e bëri të ditur vetë kryeminsitrit Vuçiç i cili deklaroi se fokusi i diskutimit me Dias ishte pikërisht vazhdimi I normalizimit të marrdhënieve mes dy vendeve.

Në llogarinë në Instagram, Vuçiç ka falënderuar Dendias për qëndrimin e Greqisë, si dhe për angazhimin e tij personal, kur bëhet fjalë për mbështetjen e dialogut dhe respektimin e ligjit ndërkombëtar.

“Përfitova nga dita e bukur në Beograd për të pritur ministrin me të cilin biseduam për situatën në rajon, vazhdimin e procesit të normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës dhe diskutuam për forcimin e bashkëpunimit ndërmjet dy popujve dhe vendeve tona. E falënderova mikun tonë për qëndrimin parimor të Greqisë, si dhe për përfshirjen e tij personale, kur bëhet fjalë për mbështetjen e dialogut, respektimin e së drejtës ndërkombëtare, ruajtjen e paqes dhe stabilitetit në rajon dhe avokimin për përparimin e Serbisë në rrugën e integrimit evropian,” shkruan Vuçiç.

Ndërkohë që ministri i Jashtëm grek ka reaguar përmes një postimi në Tëitter, ku thekson se e përgëzoi presidentin serb për marrëveshjen e aritur në Ohër mes Prishtinës dhe Beogradit.

“Jam pritur sot nga presidenti i Serbisë, Vuçiç, në Beograd. E përgëzova për marrëveshjen e fundit ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës të arritur në Ohër.
Përsërita mbështetjen e vendosur të Greqisë për përpjekjet e BE-së për përparimin e mëtejshëm të dialogut Beograd-Prishtinë, me qëllim të përfundimin e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse dhe ligjërisht të detyrueshme. Ne diskutuam gjithashtu zhvillimet rajonale dhe perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor”, shkroi Dendias.

 

Më të lexuarat