BREAKING NEWS

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe në kërkim më të fortët e vendit, goditen politikanë, ish-drejtorë edhe punonjës të Policisë së Shtetit, futen në lojë dhe ndërkombëtarët, zbardhen vrasje të bujshme, gjenden para e flori në b...

SPAK trondit elitën e krimit të organizuar, të arrestuar dhe
x
BREAKING NEWS

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të lartë të Policisë së Shtetit në aksionin “blic” të SPAK kundër personazheve të njohur të botës së krimit

Ja si Altin Dumani shmangu nga frika e dekonspirimit drejtuesit më të
x
BREAKING NEWS

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do të bëhet nga SPAK, Ervin Karamuço tregon të pathënat e operacionit më të madh që është bërë ndonjëherë në Shqipëri

Priten të tjera arrestime “VIP”, ja goditja e madhe që do
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës në Zelandë të Re, Angli, Itali, Zvicër dhe Qipro dhe detajet e forta nga skema e pastrimit të parave të presidentit të Partisë së Lirisë me ish-ministrin e Transporteve dhe shoferin e Janull...

Idajet Beqiri: Ja kush ia ka çuar valixhet me para Ilir Metës
x
BREAKING NEWS

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për të grabitur të dhënat e sistemit “TIMS”, gazetarja Klodiana Lala nxjerr detaje të bujshme nga skandali që tronditi Policinë e Shtetit dhe zbulon personin që refuzoi t’i jepte ish-drejtorit të IT kode...

Ervin Muça u financua nga persona të pushtetshëm për
x
BREAKING NEWS

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas dëshmisë për inceneratorët, te lëshimi i të gjithë bashkëpunëtorëve në “gojën” e SPAK dhe zhvillimet që do të ndodhin për dosjen “Xibraka”, ja çfarë e pret Gazment Bardhin dhe Olsi Ram...

Edi Rama flet hapur, nga detajet e telefonatës me Erion Veliajn pas
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë në arrest me burg dhe prova e fortë që kishte Kosta Trebicka për ish-kryeministrin që e fundos në aferën e ‘Gërdecit’

Romeo Kara: Ja pse Sali Berisha duhet të shkojë menjëherë
x
BREAKING NEWS

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen e plotë të vrasjes së Pjerin Xhuvanit, kërkon nga SPAK nisjen e hetimeve për ekzekutimin që tronditi Elbasanin, si u rekrutuan kriminelë, rikthehet në skene implikimi i Gazmend Bardhit si dre...

PS shton presionet ndaj organeve të drejtësisë për zbardhjen
x

Rajoni

"I dënuar me 400 € gjobë për dhunë ndaj saj", Prokuroria e Pejës zbardh detaje mbi ngjarjen tronditës ku bashkëshorti ekzekutoi gruan: Pasi ka kryer vrasjen, agresori është drejtuar për në polici

"I dënuar me 400 € gjobë për dhunë ndaj saj",

Zëdhënësi i Prokurorisë së Pejës, Shkodran Nikqi, ka folur në një intervistë televizive për ngjarjen e rëndë të ndodhur ditën e djeshme në Kosovë, ku Edmond Lajçi vrau me armë zjarri bashkëshorten e tij Gjyljeta Ukella.

Nikqi tha se edhe më herët kishte pasur konflikte mes çiftit dhe sipas tij, Lajçi ishte dënuar me vendim gjykate në vitin 2021 me 400 euro gjobë.

Ai tha se Lajçi ishte denoncuar për dhunë psikologjike, por më pas çifti kishin pretenduar se i kishin zgjidhur keqkuptimet me njëri-tjetrin dhe kërkuan një dënim sa më të lehtë.

“Ngjarja ka ndodhur dje në qendër të qytetit, në banesën që dyshohet se çifti ka bashkëjetuar. Personi i dyshuar pasi ka kryer vrasjen është nisur në stacionin policor, ka treguar se ka kryer vrasjen, është sekuestruar arma me të cilën është kryer kjo vepër penale e rëndë.

Kanë qenë të martuar ligjërisht, por kanë pasur edhe më herët çështje penale, një aktakuzë të ngritur në vitin 2021 për dhunë në familje, për të cilën edhe është dënuar nga Gjykata. Nga ato që pashë dje në media, ka marrë një dënim me gjobë 400 euro.

Në vitin 2021 nuk ka pasur urdhër mbrojtje, pasi aktakuza është ngritur pasi nuk ka pasur dhunë fizike, por dhunë psiqike. Palët deklaruan se i kishin tejkaluar të gjitha mosmarrëveshjet mes tyre dhe kërkuan një dënim sa më të lehtë”, tha Nikqi.

Më të lexuarat