BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Rajoni

I dyshuar për një skandal në Slloveni, thirret nga Prokuroria Speciale në Prishtinë ambasadori i Kosovës në Kroaci

I dyshuar për një skandal në Slloveni, thirret nga Prokuroria

Martin Berishaj, ambasadori i Kosovës në Kroaci, mik i kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, është marrë në pyetje nga Prokuroria e Speciale në Prishtinë, në lidhje me dyshimet për një skandal financiar të tij në Slloveni. Mediat sllovene kishin raportuar vitin e kaluar një skandal të madh financiar të pastrimit të parave, në të cilin ishte I i përfshirë Robert Golob, kryetar i Partisë së Lirisë.

Televizioni slloven, Planet TV, kishte raportuar se mbi gjysmë milion euro kesh ishin transportuar nga Mali i Zi për në Slloveni përmes kompanisë së Berishajt. Në xhirollogarinë e kompanisë së Berishajt, MB Consulting, e regjistruar në Mal të Zi, një kompani serbe kishte derdhur cdo muaj nga 5 mijë deri në 50 mijë euro.  Ambasadori Berishaj dyshohet të ketë marrë pagesa të mëdha nga kompania GEN në Beograd.

Mediat sllovene kanë raportuar se Berishaj e kishte hapur biznesin MB Consulting 10 ditë përpara se t’i derdheshin qindra mijëra euro në llogarinë e tij, të cilat raportohet ti ketë tërhequr në kesh. Golob ishte ndërkohë nën hetim ndërkombëtar për transaksionet financiare nga dega serbe e furnizuesit energjetik slloven, GEN-I, të cilat kishin për adresë kompaninë “MB Consulting” të Martin Berishajt në Mal të Zi. Kryeministri Kurti e kishte mbrojtur mikun e tij.

Mediat në Kosovë raportuan se Berishaj kishte transferuar para edhe per fushatën e partisë se kryeministrit Albin Kurti, Lëvizjen Vetëvendosje. Berishaj po hetohet edhe për raportim të rremë të pasurisë.

Më të lexuarat