BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Rajoni

Jeremiç vazhdon “luftën” kundër planit franko-gjerman: Ja çfarë do të ndodhë në Ballkan nëse pranohet

Jeremiç vazhdon “luftën” kundër planit

Kreu i listës “Partia Popullore-Zgjedhja e sigurt, Vuk Jeremiç ka thënë se nëse plani franko-gjerman për pavarësinë e Kosovës kalon, do të pasohet nga “plani franko-gjerman 2”, i cili, siç tha ai, do të jetë plan për rishikimin e Marrëveshjes së Dejtonit. “Kjo do të thotë shfuqizimi i Republika Srpska. Prandaj është e nevojshme të refuzohet plani franko-gjerman për pavarësinë e Kosovës dhe pastaj të ulemi dhe të negociojmë, para së gjithash me Evropën, për të ardhmen e marrëdhënieve tona” , tha Jeremiç në konventën parazgjedhore në Çaçak, ku bashkë me të foli dhe kryetari i Komitetit të Qytetit të Partisë Popullore, Aleksandar Radojeviç. Jeremiç tha se është e rëndësishme që Serbia të mos e pranojë planin franko-gjerman që sipas tij, është ultimatumi më serioz që Serbia është përballur që nga viti 1999, dhe se Partia Popullore do ta mbështesë atë.  Më herët Vuk Jeremiç ka thënë se plani do të çonte në krijimin  e “Shqipërisë së Madhe”. Kryetari i Komitetit Qytetar të Partisë Popullore, Aleksandar Radojeviç, tha se është e papranueshme që qytetarët e krahinës jugore serbe nuk mund të marrin pjesë në zgjedhjet e ardhshme në territorin e tyre, por duhet të votojnë në Rashkë, Tutin, Kurshumli dhe Vranjë. “Qytetarët e Serbisë do të mund të votojnë në zgjedhjet e ardhshme në Gjermani, Francë dhe Itali, por nuk do të mund të votojnë në Kosovë, kjo është diçka që është e papranueshme, është diçka që është një tragjedi dhe kjo është diçka që ne në Partinë Popullore mendojmë se nuk duhet të jetë kusht për asnjë integrim dhe për çdo gjë që lidhet me ne qytetarët e Serbisë”, tha Radojeviç. Zgjedhjet e jashtëzakonshme parlamentare, lokale dhe krahinore 2023 do të mbahen më 17 dhjetor.