BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Rajoni

Kompani, hotele dhe vila, zbulohet pasuria marramendëse e Milan Radoiçiç, biznesmenit kontravers serb që kërkohet nga Interpoli

Kompani, hotele dhe vila, zbulohet pasuria marramendëse e Milan

Milan Radoiçiç, një biznesmen kontrovers dhe ish-nënkryetar i Listës Serbe, kërkohet nga Interpoli për shkak të konfliktit të armatosur në Banjska më 24 shtator, ku humbën jetën katër persona. Krahas urdhër-arrestit, Radoiçiç ka qenë nën sanksionet amerikane për një kohë të gjatë për shkak të lidhjes së tij me krimin e organizuar, por siç shkruan “Nova.rs”, kjo nuk e pengoi atë që të zgjerojë intensivisht asetet e tij në Serbi vitet e fundit. Radoçiç, të cilin presidenti i Republikës së Serbisë, Aleksandër Vuçiç, e quajti një patriot të madh, përveç Interpolit dhe listës së zezë të SHBA-së, mund të jetë edhe në një listë tjetër, në listën e njerëzve më të pasur në botë. Serbisë dhe rajonit. Për shkak të ngjarjeve në Banjskë, ish-nënkryetari ka mbetur pa një pjesë të pasurisë së tij, të paktën atë të Kosovës, të cilën autoritetet lokale e lidhën me të. Pavarësisht kësaj, lista e pasurisë së Radoiçiçit nuk ka rënë shumë. Objekti i fundit që publiku mësoi se ishte në pronësi të Radoiçiqit ishte një motobarkë që u sekuestrua në Zveçan. Varka ndodhej në një ndërtesë komunale, e cila është konfiskuar nga policia e Kosovës.  Pallati është i pajisur jashtëzakonisht luksoz, nuk është kursyer as për mobilje. Gjithashtu, në atë kohë janë sekuestruar dy automjete tip “Mercedes”,4.8 kilogramë argjend, një skaf, dy “katra” dhe sende të tjera. Me urdhër të Prokurorisë së Prishtinës Radoiçiçit i është konfiskuar banesa dhe objekti në veri të Mitrovicës. Por Radoiçiç shpejtoi dhe i transferoi shumë nga aksionet e tij në disa kompani në Serbi. Mirëpo, biznesmeni ka edhe një hotel në Kopaonik,“Grey”, si dhe prona në lagjen elitare të Beogradit, Dedinje.