BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Rajoni

“Kosova armatoset në ditët në vijim”/ Çfarë pritet të ndodhë? Eksperti tregon ‘skenarin’ më ekstrem

“Kosova armatoset në ditët në vijim”/

Eksperti i sigurisë Drizan Shala foli gjerësisht për zhvillimet e fundit mes marrëdhënieve të Kosovës me Serbinë.

Ai tha ndër të tjerat edhe skenarin më të keq të mundshëm, që sipas tij do të ishte sulmimi i Kosovës nga Serbia në të gjithë territorin e saj. Në një intervistë televizive ai shtoi se ndonëse ky skenar është në mendjen e Vuçiçit gjasat që të ndodh nuk janë të mëdha.

“Skenari më ekstrem është që do të sulmohen në formën më të gjerë, territor i republikës së Kosovës, nga pika 1 kufitare deri te pika e dheut të bardhë”,-tha ai, duke shtuar se ky skenar është në mendjen e Aleksandër Vuçiçit duke iu referuar deklaratave të tij.

Megjithatë ai shtoi se tashmë po ndodh edhe një zhvillim i ri.

“Komandanti i komandës europiane, ka bërë kërkesë në kongres që javën në vijim te ketë shtim të artilerisë së rëndë në territorin e Kosovës. Sipas të gjitha gjasave në kuadër të shtimit të artilerisë do ketë edhe diçka special në rast se përdoret ndonjë dronë nga ana e Serbisë”,-tha Shala.