BREAKING NEWS

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të ndodhi nga nënkryetarët deri te emërimet e mbështetësve që janë në pozicionin e anëtarëve të Kryesisë

Zbulohet struktura re e Rithemelimit, ja ndryshimet drastike që do të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO, Samiti për Ukrainën nuk ishte reklamë për kryeministrin, ja plani amerikan që po thuret në fshehtësi të plotë për Shqipërinë

Kreshnik Spahiu: Ju tregoj urdhrat që mori Rama dhe Zelensky nga NATO,
x
BREAKING NEWS

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit dhe rrëfen të pathënat e 20 shkurtit 1991: Ja mashtrimet e Sali Berishës, bustin e Enver Hoxhës e bëri vetë gati për ta rrëzuar diktatura

Daut Gumeni zbardh arsyen pse Ilir Meta braktisi protestën e Rithemelimit
x
BREAKING NEWS

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner pasuritë e tij, udhëtimet, shtëpitë dhe dyshimet për llogari të fshehura bankare në Maltë, ja aferat që mund të fundosin deputetin, nga abuzimet në projektin e rrugës Tiranë-Elbasan, te dosja e ...

SPAK merr në pyetje për 7 orë Damian Gjiknurin, në skaner
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit në shtëpi, “zbret” në terren dhe kërkon të marrë kreun e opozitës

Ilir Meta vulos “divorcin” me Sali Berishën pas izolimit
x
BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x

Rajoni

Krisja me Aleksandër Vuçiç, ja pse Ivica Daçiç nuk mund të bëhet kryeministër i Serbisë, eskpertët zbulojnë ç’do të ndodhë pas zgjedhjeve

Krisja me Aleksandër Vuçiç, ja pse Ivica Daçiç

Zgjedhjet në Serbi po afrohen, por Ivica Daçiç duket se po mësohet se pritshmëritë apo ëndrrat e tij nuk do të realizohen,  Siç shkruan media serbe “Danas”, Millosh Beshiç, profesor në Fakultetin e Shkencave Politike në Beograd, tha se kryetari i Partisë Socialiste të Serbisë, Daçiç, e di se nuk do të marrë mandatin për të formuar qeverinë e ardhshme. Beshiç tha për agjencinë Beta se nuk është një opsion realist që Ivia Daçiç të jetë kryeministër. Slogani parazgjedhor 'Kryeministri Daçiq' duhet t'i japë rëndësi koalicionit SPS-JS dhe t'i dërgojë një mesazh Partisë Progresive Serbe (SNS) dhe publikut se ata mund të jenë maja e peshores dhe për këtë arsye një lojtar serioz në qeveria e ardhshme”, tha profesori. I pyetur nëse Aleksandër Vuçiç do t'i jepte një mandat Daçiqit nëse SNS dhe SPS fitojnë mandate të mjaftueshme për të formuar një qeveri, Besiç tha se pas zgjedhjeve Daçiç do të hiqte dorë nga ideja për të qenë kryeministër. “Ekziston mundësia që Vuçiç të mos i japë një mandat apo që vetë Daçiq të heqë dorë nga ideja për të qenë kryeministër. Nuk mendoj se Daçiç realisht mendon se mund ta marrë postin e kryeministrit dhe pas zgjedhjeve do të heqë dorë nga strategjia e tij parazgjedhore për pozitën udhëheqëse në qeverinë serbe”, tha Beshiç. Duke komentuar konfliktet që po ndodhin aktualisht mes SPS-së dhe SNS-së, Beshiç tha se ato ishin të pritshme sepse "ato parti ndajnë një pjesë të elektoratit". “Pavarësisht konflikteve, SPS nuk po mendon aktualisht për partneritete të tjera paszgjedhore përveç SNS-së”, tha profesori Beshiç. Kujtojmë se zgjedhjet e jashtëzakonshme parlametare në Serbi, do të mbahen të dielën e 17 dhjetorit.