BREAKING NEWS

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar me grupet kriminale për të asgjësuar armiqtë e tij, Idajet Beqiri nxjerr detajet e forta dhe zbulon ngjarjen e rëndë ku është implikuar edhe Monika Kryemadhi

Ilir Meta ka porositur disa vrasje të bujshme, ja si ka bashkëpunuar
x
BREAKING NEWS

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali Berishës dhe Izet Haxhisë, nga vrasja e Azem Hajdarit, urdhri për të eliminuar një ministër, deri te strehimi në Turqi

Trondit Frrok Çupi: Ja planet e përbashkëta mes Sali
x
BREAKING NEWS

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke, detajet nga dosja që fsheh politikanët që i shërbyen Sigurimit dhe dështimi i planit të jugosllavëve për të eliminuar Ramiz Alinë, ja rrëfimi i fundit “bombastik” i Bujar Hoxhës përpara se t...

Si u masakrua agjenti shqiptar në Himarë nga shërbimet greke,
x
BREAKING NEWS

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra aleancë me Dumanin për të goditur pushtetarët e lartë, gjurmim të parave të pista, llogarive bankare dhe sekuestrim pasurie, ja si britanikët do plotësojnë me materiale shtesë dosjet përvëluese...

Ambasadori dhe gjyqtarët britanikë në derën e SPAK, Londra
x
BREAKING NEWS

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja çfarë përmban projekti i Edi Ramës në bashkëpunim me Sali Berishën kundër SPAK dhe institucioneve të pavarura

Komisioni për drejtësinë në udhëkryq, ja
x
BREAKING NEWS

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me përkrahësit e Sali Berishës, Shehu, Noka dhe Sula kundër komisionit të Edi Ramës

Plas sherri te Rithemelimi, grupi i Bardhit përplaset me
x
BREAKING NEWS

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn në fuqi rritja e re e pagave, orari i punës do të jetë 09.00 me 15:30, do të ketë edhe shpërblime, ja kategoritë që përfitojnë

Lajme shumë të mira për administratën, në qershor hyn
x
BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x

Rajoni

Kush është atentatori i vajzës time?, Sanduloviç trondit me deklaratën: Në automjetin e saj është gjetur një përgjues që përdoret nga policia e Vuçiç

Kush është atentatori i vajzës time?, Sanduloviç trondit

Politikani serb, Nikola Sanduloviq, ka treguar detaje të reja nga rasti i hedhjes së sheqerit në rezervuarin e karburantit në veturën e vajzës së tij.

Sanduloviq ka thënë se në veturën e vajzës së tij është gjetur edhe një pajisje gjurmuese që përdoret nga BIA.

“Gjatë kontrollit të veturës së vajzës sime Klara, në rezervuarin e së cilës ishte futur sheqer për të bllokuar motorin dhe për t’i shkaktuar aksident, është gjetur një pajisje gjurmuese që përdoret nga policia sekrete private serbe e Aleksandar Vuçiqit – BIA”, ka shkruar Sanduloviq, në një postim në platformën “X”

Ai ka pyetur se “me urdhër të kujt po kërcënohet, përgjohet e ndiqet vajza ime dhe kush tentoi ta arrestonte?”.

“A është edhe kjo me urdhër të Aleksandar Vulinit apo Aleksandar Vuçiqit?! Asnjë politikan në Serbi, përveç meje, nuk është në rrezik për shkak të pikëpamjeve të tij, si dhe gruaja dhe vajza ime”.

Sanduloviq ka thënë se “në Serbi është bërë çështje jete nëse i kundërvihesh kriminelit Aleksandar Vuçiq dhe shtetit të tij mafioz”.

“Në Serbi nuk ka liri të fjalës, mendimit dhe jetë normale. Në Serbi ka vetëm frikë, primitivizëm, dhunë dhe nacionalizëm! Çfarë thonë BE-ja, SHBA-ja dhe Britania e Madhe për këtë dhe deri kur do t’i tolerojnë të gjitha këto?”, ka thënë Sanduloviq.

Ndryshe, tre ditë më parë, Sanduloviq ka thënë se pas rrëmbimit tim dhe tentativës për vrasjen e tij, tashmë vajza e tij Klara ishte shënjestër e një atentati.

"Ata hynë në makinën e saj dhe i hodhën sheqer në rezervuarin e saj, i cili bllokoi plotësisht motorin ndërsa ajo po e drejtonte dhe për pak sa nuk shkaktoi një shpërthim”, ka shkruar Sanduloviq, në platformën “X”, transmeton Telegrafi.

Sanduloviq tha se vetëm falë qetësisë së saj, vajza e tij arriti të shmangë një aksident gjatë vozitjes dhe të ndalojë në mënyrë të sigurt makinën.

“Makina ndodhet aktualisht në një qendër shërbimi të autorizuar ku motori është çmontuar plotësisht për të përcaktuar nëse sheqeri është derdhur në rezervuar”, ka shkruar ai.

 

 

 

Më të lexuarat