BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep fonde për shtesë personeli të BKH dhe këshilltarë ligjorë që do asistojnë prokurorët në luftën kundër korrupsionit

Altin Dumani akuzon Edi Ramën se ka bllokuar punën e SPAK, nuk jep
x
BREAKING NEWS

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e zezë” e kompanisë, tërhiqen nga 600 milionë euro investime pa asnjë pikë nafte, bie propaganda e fondit 500 milionë euro të pensioneve të kryeministrit

SHELL i plas “bombën” Edi Ramës, Shpiragu “gropa e
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë pazare me qeverinë në Shqipëri, “Freedom House” jep alarmin, prania e korrupsionit, tentativat e vazhdueshme të Berishës për të destabilizuar vendin dhe sabotuar SPAK shqetësuese, zbardhet raporti ...

Ja kush janë familjet që kontrollojnë mediat dhe bëjnë
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në 2025 nuk do të jetë më kryeministër dhe po fituan socialistët me vota, ja rreziku që e pret

“Bomba” e Bardhyl Resos: Edi Rama ka dosje në SHBA, në
x
BREAKING NEWS

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po bëhet “kurban” i tij, çifti në krizë të thellë pas fundosjes nga SPAK

Monika Kryemadhi shpërthen kundër Ilir Metës, aludon se po
x
BREAKING NEWS

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe nënës së saj që vuri në lëvizje SPAK, i gjithë burimi i pasurisë përrallorë të familjes “Meta” i ka tek dhurimi i 500 m2 tokë dhe kursimi i 5 milionë lekëve, pallati dhe vila e tyre “mbinë si me ...

Ja lëvizja e dyshimtë e parave mes Monika Kryemadhit dhe
x

Rajoni

Lufta e BE-së kundër Rusisë, “dorëzohet” Viktor Orban, Hungaria bën lëvizjen e papritur, ja pse vendi mund të japë “dritën jeshile” për sanksionet

Lufta e BE-së kundër Rusisë, “dorëzohet” Viktor

Sanksionet e Evropës kundër Rusisë së Putinit, mund të marrin “dritën jeshile” nga Hungaria eViktor Orbanit. Strategjia e Budapestit pob ndryshon rrënjësisht dhe ministri i Jashtëm shpjegon me detaje pse. Budapesti nuk do të bllokojë paketën e 13-të të sanksioneve të BE-së kundër Rusisë, pasi në fazën përgatitore ishte e mundur të eliminoheshin të gjitha pikat në kundërshtim me interesat e Hungarisë. Kështu deklaroi ministri i Jashtëm hungarez, Peter Szijjàrtò, duke folur para gazetarëve në margjinat e Këshillit të Punëve të Jashtme.“Hungaria i hoqi të gjithë elementët që dëmtonin interesin kombëtar të Hungarisë nga paketa e 13-të e sanksioneve të BE-së kundër Rusisë. Diskutimet mbi paketën e 14-të janë në vazhdim, por Hungaria këmbëngul në përjashtimin e masave të dëmshme. Strategjia e BE-së kritikohet se ul konkurrueshmërinë e saj duke përfituar të tjerët”, tha ai. Ministri i Jashtëm hungarez, Péter Szijjártó, kritikoi paaftësinë e BE-së për të ndryshuar qasjen e saj të pasuksesshme, duke theksuar rritjen e elektoratit rinor në Ukrainë dhe duke pyetur veten se kush do ta rindërtojë vendin pas luftës. Zëdhënësi i qeverisë hungareze Zoltan Kovacs e raporton këtë në X.Hungaria ka kundërshtuar vazhdimisht sanksionet ndaj Rusisë dhe ka mbajtur marrëdhënie të ngushta me Moskën që nga fillimi i pushtimit të plotë në vitin 2022. Komisioni Evropian synon të ketë paketën e 13-të të sanksioneve për të shënuar përvjetorin e dytë të pushtimit në shkallë të plotë më 24 shkurt. Budapesti megjithatë ka votuar përfundimisht për 12 paketat e mëparshme të sanksioneve por vetëm pasi ka bërë disa lëshime ose përjashtime.

Më të lexuarat