BREAKING NEWS

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”, janë grabitur informacione sensitive të klasifikuara sekret, ja si mund të shantazhohen deputetët, në skemë mafiozë të përfshirë shërbime inteligjente të huaja, në rrezik aksionet policore, Kreshnik Spahiut plas “b...

SPAK ka hyrë në një zonë të “minuar”,
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për çiftin Meta-Kryemadhi, SPAK drejt përfundimit të hetimeve për dosjen e pastrimit të parave, pritet komunikimi i akuzës, po përgatitet dhe arrestimi i Argita Malltezit

Romeo Kara: Ja provat e bujshme që ka zbuluar drejtësia për
x
BREAKING NEWS

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon Rithemelimin dhe deklaron prishjen me Sali Berishën, ja akuzat për ish-kreun e PD

Përçahet strofulla e “non-gratave”, Ilir Meta sulmon
x
BREAKING NEWS

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion Veliajt, kërkon zgjedhje të parakohshme në Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi kandidat i "Foltores", Edi Rama me "as nën mëngë"

Vazhdon pazari i Rithemelimit me Rilindjen, Berisha thellon sulmet ndaj Erion
x
BREAKING NEWS

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen prapaskenat e një tjetër pazari të fshehtë Rama-Berisha, synohet goditja e Reformës në Drejtësi përmes njeriut të “non-gratës”

Djali i ish-ministrit të PD kandidat për Avokat i Popullit, zbardhen
x
BREAKING NEWS

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça eksportoi të dhënat e sistemit TIMS, Karamuço zbardh detajet e fundit, futen në lojë edhe amerikanët

Ja pse Rrumbullaku gënjeu kryeministrin Rama dhe si Ervin Muça
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir Metës në Angli, udhëtimet e tyre të shpeshta dhe të pajustifikuara drejt Londrës, zbardhen detaje nga pasuritë e tij të fshehura në bankat e Zvicrës, Kongos, Qipros dhe San Marinos, dalin në skenë edh...

Ja kush janë 2 postierët që i pastrojnë paratë Ilir
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja “asi i tij nën mëngë”, Evi Kokalari bën deklaratën e fortë

Ilir Meta po përgatit terrenin për të shpëtuar nga prangat e
x

Rajoni

Luftë e re në Ballkan? Eksperti i sigurisë zbërthen skenaret e frikshme të Serbisë: Qeverisa paguan ushtarët që do sulmojnë Kosovën deri në 5000 euro, ja ku po trajnohen...

Luftë e re në Ballkan? Eksperti i sigurisë zbërthen skenaret

Eksperti i Sigurisë, Bedri Elezi në një studio televizive dha detaje të reja nga parlajmërimi i Policisë së Kosovës për munësinë e sulmeve të reja në Veri.

Elezi tha se Serbia ka ngritur dy baza për trajnimin e atyre që do të kryejnë sulme në Kosovë. Sipas tij këto baza janë rreth 20 km nga kufiri me Kosovën, dhe personat që po trajnohen janë kundrejt pagesave nga 1500 deri në 5 000 euro në muaj.

Ai shtoi se ky informacion është ndarë tashmë dhe me agjencitë e huaja, pasi Serbia po tenton të përsërisë një “Banjskë” të dytë.

“Në fakt ju kujtohet që ne kemi ndarë informacionet që janë dy baza të ndryshme, afër kufirit me Kosovën, diku rreth 20 km larg, ku ka informacione të besuara se qytetarë serbë janë rekrutuar dhe po trajnohen për të organizuar sulme në Kosovë. Madje trajnimet për sulme po i bëjnë kundrejt një pagese të mirë që është nga 1500 deri në 5000 euro që varet nga pozitat që ata kanë. Këto informacione tani i ka përpunuar dhe policia e Kosovës dhe i ka biseduar me shërbim sekrete në Kosovë dhe shërbimet sekrete partnere. Informacioni i Policisë së Kosovës ka bazë burimesh të mirëfillta dhe tregon për një përballje të llojit të Banjskës në veri”, tha Elezi.

Më të lexuarat