BREAKING NEWS

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver Hoxhën para se të vetëvritej

Letra e Edi Ramës për Blinken, si letra e Mehmet Shehut për Enver
x
BREAKING NEWS

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard,  ja kush është trupa gjykuese që ka futur në “terror” orkestruesit e masakrës së “21 Janarit” dhe si akuza e dytë mund ta çojë në qeli kreun e “Foltores”

Sot vuloset fati i Sali Berishës për 4 vrasjet në bulevard, 
x
BREAKING NEWS

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën, kryeministri letër sekretarit të DASH që nuk do fusë hundët në arrestimet e SPAK, ja prapaskenat pas presioneve ndaj drejtësisë

Katër mesazhet e Blinken që “zbythën” Edi Ramën,
x
BREAKING NEWS

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717 mijë të moshuar, zbardhen detaje nga fondi, si pritet të ndryshojë rregulli për indeksimin dhe ndryshimi I madh që po përgatit mazhoranca

Ja sa do të rriten pensionet në prill, përfitojnë 717
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB dhe KGB që mori me vete Bashkim Gazidede, pse Ilir Meta e Kryemadhi braktisën protestën e 20 shkurtit dhe arsyeja pse SPAK nuk po e çon pas hekurave Sali Berishën

Spartak Ngjela: Ja ku ndodhet lista me agjentë shqiptarë të UDB
x
BREAKING NEWS

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta Manastirliun, zbardhet “pika e errët” për të cilën po hetohet ish-ministrja, gazetarja nxjerr prapaskenat, brenda një muaji dosja e sterilizimit shkon në gjykatë

Ja “bomba” që plasi Beqaj në SPAK për Ogerta
x
BREAKING NEWS

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele të larta, ja strategjia që agjentet e BKH do të ndjekin për të hetuar zyrtarët pas urdhrit të Ramës për të “bllokuar” dyert e zyrave dhe institucioneve

SPAK skemë të re për të luftuar korrupsionin në nivele
x
BREAKING NEWS

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime drejtuesish qarqesh dhe lëvizjesh të forta në qeveri pas thirrjes së Manastirliut në SPAK, Gonxhe “ylli në ngjitje” në Partinë Socialiste

16 marsi reformë radikale e Edi Ramës në PS, ndryshime
x

Politike

Mbledhja e Asamblesë së PS-së, Klosi zbardh diskutimet: Po përgatitemi fort për...

Mbledhja e Asamblesë së PS-së, Klosi zbardh diskutimet: Po

Blendi Klosi i ftuar në një emision televiziv, ka folur lidhur me Asamblenë e mbajtur një ditë më parë nga PS për të cilën u shpreh se ishte një mbledhje pune për organizimin e saj të brendshëm për tu përgatitur për zgjedhjet e ardhshme.

Ai tha se nuk kishte asgjë në atë mbledhje që i intereson publikut, pasi sipas tij ishte pjesë e taktikës së tyre elektorale ku diskutuan se çfarë duhet të përmirësojmë si strukturë politike për të pasur sukses në zgjedhjet e 2025.

"Ishte mbledhje e lajmëruar që në kongresin e 8 dhjetorit kishim vendosur që pas dy muajsh do mblidheshim dhe të gjithë anëtarët të deleguar në zona të caktuara do raportonin për gjetjet e tyre dhe organizimin e saj dhe për tu përgatitur për garën e ardhshme. Ishte një datë e caktuar dy muaj më parë. Kishte një program pune, dhe e mbyllur sepse të gjitha mbledhjet tona organizative kanë qenë të mbyllura, ishte 100% një mbledhje organizative e jetës sonë të brendshme dhe të gjitha këto mbledhje janë bërë të mbyllura. Nuk kishte asgjë në atë mbledhje që i intereson publikut, ishte pjesë e taktikës sonë elektorale ku diskutuam se çfarë duhet të përmirësojmë si strukturë politike. 

Si sot një muaj 15 mars ne do mblidhemi përsëri po me dyer të mbyllura dhe një detyrë e re që morën ishte për plotësimin e disa problematikave që u evidentuan dhe të gjithë do raportojnë dhe përsëri do jetë një mbledhje e brendshme. Nuk ishte një njoftim që media të ishte prezentë pasi siç dhe ju e thatë  pjesa organizative ka qenë pa media. Këtë herë ishte mbledhje e gjatë nga aktivitetet e gjata në atë forum dhe në ato mbledhje mund të jetë nga më të gjatat, folëm për problematikat tona të brendshme dhe mesazh më të madh se sa fakti që ne po përgatitemi për zgjedhjet nuk besoj se do mërenin dhe po të ishte e hapur.

Mbledhja e djeshme dhe funksionimi jonë nga një garë tjetër që kemi në një hark kohor brenda një viti na detyron të ecim përpara. Ne jemi duke bërë detyrën tonë dhe atë që ne bëjmë gjithmonë. Ne jemi duke u përgatitur për terrenin për zgjedhjet që të mos kemi asnjë surprizë me votuesit tanë dhe qytetarët. Kjo është rruga jonë dhe ne e kemi thënë vazhdimisht, organizohemi që në garën e ardhshme të kemi sukses.", tha Klosi.