BREAKING NEWS

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja dy njerëzit që po përdor ish-kryeministri për të mbyllur pazaret e tij të pista, si po hidhen miliona euro në prapaskenë

Ilir Demalia plas “bombën”, Sali Berisha do të lirohet, ja
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur që do të arrestohet nga SPAK, lidhjet e tij me personazhet e botës së krimit që u fundosën nga Prokuroria e Posaçme dhe detajet si ka pastruar pasuri marramendëse

Romeo Kara paralajmëron zhvillime të forta: Ja politikani i njohur
x
BREAKING NEWS

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze, nga pakti i Martinajt me Ben Ndokën dhe Shullazin për të vrarë Durim Bamin, te planet e të “ fortit” të Niklës me Dukajt për eliminimin e bosit të lojërave të fatit dhe ish-depu...

Detajet e plota nga megaoperacioni i SPAK, si u zbardhën aleancat mafioze,
x
BREAKING NEWS

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të godasin të tjerë zyrtarë të lartë të Policisë së Shtetit, politikanë dhe gazetarë,  SPAK sekuestron telefonin e një zyrtari të lartë, ja skandali ku është përfshirë

Dosjet përvëluese të francezeve dhe belgëve do të
x
BREAKING NEWS

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të ish-Sigurimit të Shtetit, KGB dhe UDB, ja si po shantazhohen e kërcënohen me dosjet e “zeza” personazhet “VIP”, Lulzim Basha zbardh kulisat më të fundit

Politika, media dhe bizneset të mbushura me spiunë të
x
BREAKING NEWS

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha kundër drejtësisë dhe shqiptarëve, te arsyet pse ka vendosur të hyjë në politikë, vizionet që ka për të ardhmen e Shqipërisë dhe planet e tij për të promovuar zhvillimin ekonomik t...

Kreu i Nismës Thurje Endri Shabani flet hapur, nga pazaret Rama-Berisha
x
BREAKING NEWS

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe kryediplomati britanik kërkon ofertë si ajo e Shëngjinit për emigrantët e paligjshëm që shkojnë në Britani, ja detajet e vizitës

Shqipëria bazë për klandestinët, pas Melonit dhe
x
BREAKING NEWS

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll Agaçit në SPAK, 17 vendimet që rëndojnë pozitat e Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, dëshmitë e tyre kundër Erion Veliajt, mazhoranca në kaos

Qeveria në panik pas thirrjes së Belinda Ballukut dhe Engjëll
x

Rajoni

Mbledhja e Këshillit të Sigurimit në OKB, Kina i del në mbrojtje Serbisë, ja thirrja që ka për Kosovën

Mbledhja e Këshillit të Sigurimit në OKB, Kina i del në

Përfaqësuesi i Kinës në Këshillin e Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara është shprehur se vendimi i Prishtinës për të hequr dinarin serb, ka cënuar normalitetin e popullsisë serbe në Kosovë.

Komentet ai i bëri gjatë mbledhjes së sotme të Këshillit të Sigurimit, ku pjesë janë edhe presidentët Aleksandër Vuçiç dhe Vjosa Osmani.

Ai tha gjithashtu se duhet të vijojë puna për krijimin e asociacionit të komunave me shumicë serbe në Veri dhe shtoi se gjatë këtij procesi, duhet të ruhet pavarësia dhe integriteti i Serbisë.

“Dhuna në terren dhe intimidimet janë shumë shqetësuese. Vendimi i Kosovës për të hequr dinarin, ka cënuar normalitetin e jetës së serbëve të Kosovës. Ne i bëjmë thirrje Prishtinës të tërheqë këtë veprim të paarsyeshëm dhe të mos ndërmarrë veprime të njëanshme. Krijimi i asociacionit të Komunave serbe është i rëndësishëm.

Ne shpresojmë se BE do të veprojë me paanshmëri në këtë çështje. Ne mbështesim të dyja palët në bisedime. Gjatë këtij procesi të respektohet pavarësia dhe integriteti i Serbisë. Ne vijojmë të mbështesim punën e misioneve ndërkombëtare në Kosovë dhe Prishtina duhet t’i respektojë këto institucione.

Muajin e kaluar Rusia kërkoi një takim për 25 vjetorin e bombardimeve të NATO-s, por disa vende anëtare refuzuan ta bënin këtë. Kanë kaluar 25 vite që kur NATO bombardoi Jugosllavinë. Situata mbetet e tensionuar. Njerëzit në Ballkan u druhen konflikteve. Statuti i OKB-së është shkelur disa herë. Nga ngjarjet e 25 viteve më parë nuk është mësuar asgjë”, tha përfaqësuesi i Kinës në OKB.

Më të lexuarat