BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Rajoni

Meloni takim “kokë më kokë” me Vuçiç në Beograd, çfarë nuk u pa nga vizita e kryeministres italiane, ja gafa që iu shpëtoi serbëve

Meloni takim “kokë më kokë” me Vuçiç

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni ishte dje në Beograd, për të zhvilluar vizitën e saj të parë zyrtare në Serbi. Ajo u prit nga presidenti serb Aleksandër Vuçiç, në aeroport me një buqetë të madhe me lule. Edhe një herë Vuçiç u përpoq të tregonte rëndësinë e lidhjeve mes dy vendeve, siç shkruajnë mediat serbe. “Niveli i shkëmbimit tonë të mallrave është rreth 4.6 miliardë euro dhe besoj se mund të jetë edhe më i lartë. Është e mundur që Italia të jetë partneri i parë dhe më i madh i Serbisë”, tha presidenti. Siç tha ai, me Melonin ka diskutuar të gjitha çështjet rajonale dhe rrugën evropiane. “Meloni ka dashur gjithmonë të dëgjojë çfarë ka për të thënë Serbia dhe nuk ka pasur qasje të njëanshme. Ne kemi marrëdhënie të mira me disa rajone italiane. Kjo është e rëndësishme për bashkëpunimin e biznesit dhe inovacionit”, tha Vuçiç. Nga ana tjetër, Meloni, gjatë fjalës së saj përmendi edhe dialogun me Kosovën. “E di që Serbia do të vazhdojë të ketë një qasje konstruktive ndaj dialogut me Kosovën. Italia e mbështet atë proces për realizimin e të gjitha detyrimeve që palët kanë marrë. Ka tema të tjera ku mund të bashkëpunojmë dhe të gjejmë shumë zgjidhje”, tha ajo. Por jo gjithçka shkoi perfekt në vizitën e saj. Serbët e pritën kryeministren italiane me flamuj hungarez. Në fakt, kombinimi i ngjyrave të flamurit italian dhe atij hungarez është i njëjtë, por vijat hungareze janë të vendosura horizontalisht, kurse vijat italiane janë vertikale. Shiritat nuk ishin vendosur siç duhet përgjatë autostradës kështu që Meloni u përshëndet me flamuj hungarez. Momenti bëri xhiron e rrjeteve sociale, ndonëse duket se ishte një gafë nga pakujdesia e shtetit serb.

Më të lexuarat