BREAKING NEWS

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me Italinë, Rama ka telefonuar drejtorin e RAI 3”/ Prestigjiozja italiane zbardh prapaskenat e bujshme: Si u tërbua kryeministri shqiptar gjatë bisedës në telefon

“Pas publikimit të reportazhit për marrëveshjen me
x
BREAKING NEWS

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan miraton ligjin e “hekurt” që do të shkaktojë “tërmet” në Shqipëri, si do të “gjunjëzohen” nga drejtësia të gjithë personat “non-grata” dhe politikanët e zyrtarët e përfshirë në afera korruptive, fute...

Komisioni për Çështjet e Jashtme të Senatit amerikan
x
BREAKING NEWS

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK të çrrënjosë korrupsionin në Shqipëri, ambasadori i BE takon krerët e drejtësisë dhe merr në mbrojtje Altin Dumanin pas sulmeve të Ilir Metës e Sali Berishës

Brukseli mbështet reformën në drejtësi dhe inkurajon SPAK
x
BREAKING NEWS

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me Moskën pyetet për afro katër orë në SPAK, a e ka fundosur Ralf Gjoni para prokurorëve çiftin më të akuzuar për korrupsion, ja akuzat dhe sulmet fizike ndaj tij nga ish-LSI

“Ura lidhëse” e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit me
x
BREAKING NEWS

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe Metës ndaj Altin Dumanit, ish-presidenti po bën përpëlitjet e tij të fundit, ka nevojë urgjente për një konsultë me një psikiatër

Bardhyl Reso: Ja çfarë fshihet pas sulmeve të Berishës dhe
x
BREAKING NEWS

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si media ekstreme e majtë italiane u kthye në zëdhënëse të akuzave të Sali Berishës dhe Gazment Bardhit

Ja kush fshihet pas sulmeve të “RAI 3” ndaj Olsi Ramës, si
x
BREAKING NEWS

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë së Lirisë dhe ia bën të qartë se dy njerëz të një familjeje s’mund të qëndrojnë në parti, ja mesazhet e koduara

Silva Caka sulmon Monika Kryemadhin, flet për tradhti brenda Partisë
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë, Ismailaj kishte frikë se mund ta eliminonin në qeli, nëse ai ka dalë kundër ish-presidentit është hapur ‘Kutia e Pandorës’, nga pazaret që thurnin në ish-bllok, te bisedat në Pragë dhe mes...

Romeo Kara: Ilir Meta ka marrë vesh lajmin se do ta arrestojnë,
x

Rajoni

Mimika dhe lëvizje të njëjta, Vuçiç krahasohet me Hitlerin, ja pse fjalimi i fundit i tij ka nxitur polemika

Mimika dhe lëvizje të njëjta, Vuçiç krahasohet me

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pas fjalimit të regjistruar në takimin parazgjedhor është krahasuar së fundi në rrjetet sociale me Hitlerin. Vuçiç në rrjetet sociale ka postuar një video ku thotë se Serbia ka arritur të përparojë në rajon duke prekur edhe temën e pagave.“Vetëm pse fola në sallën e shumicës mbrëmë. Për shkak të përparimit të përshpejtuar të Beogradit dhe Serbisë, për shkak të asaj që thashë për faktet për pagat në rajon dhe se Serbia është e para në rajon për sa i përket pagave”, ka shkruar Vuçiç. Vuçiç iu drejtua progresistëve në sallën e Shumicës në komunën e Beogradit të Vozhdocit ndonëse gjithçka dukej si takimi i parë parazgjedhor i progresistëve për zgjedhjet e shpallura në Beograd, SNS e cilësoi mbledhjen si mbledhje të bordit komunal. Në lidhje me mimikat dhe lëvizjet e tij gjatë fjalimit Vuçiç u vendos në qendër të vëmendjes për ngjashmeritë e tij me Hilterin. Ngjashmëri në lëvizjet gjatë fjalimit dhe tonit të zërit.

Nuk është hera e parë që ai është krahasur me Hilterin por pas fjalimit të djeshëm u përhapën prap shqetësime për sjelljet e presidentit serb.Opozita, disa nga mediat dhe analistët në Serbi kanë bërë kritika të ashpra ndaj gjuhës politike dhe axhendës së kreut aktual të vendit. Rrjetet sociale, faqet e para të mediave opozitare dhe profilet e kundërshtarëve të tij nga radhët e shoqërisë civile u mbushën me imazhet e Vuçiçit që krahasohej me diktatorin nazist, Adolf Hitler, sidomos gjatë zgjedhjeve të 17 dhjetorit. Kundërshtarët e Vuçiçit e akuzuan atë se përditë e më shumë po shkonte drejt paranojës për pushtet dhe diktat absolut. Sipas tyre, kjo qasje e kreut të Serbisë ishte mjaft e rrezikshme për të ardhmen e vendit.

 

Më të lexuarat