BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Rajoni

Në kulmin e fushatës elektorale, Vuçiç përfshihet në mega-skandalin më të madh në Serbi, ja për çfarë bëhet fjalë

Në kulmin e fushatës elektorale, Vuçiç përfshihet

Ndonëse në Serbi po mbahen fushata elektorale, një mega-skandal një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi të Beogradit, ku me anë të telefonatave rekrutoheshin votues në këmbim të votës për zgjedhjet e 17 dhjetorit.

Në call centerin ku punon rreth 300 të rinj, qytetarëve u premtoheshin vende pune ose rekrutoheshin për fushatë në këmbim të votave.

Sipas mediave serbe, kompania ishte në pronësi të një biznesmeni të afërt më Partinë Progresiste të Aleksandër Vuçiç. Një gazetar arriti të depërtonte brenda call centerit dhe të ndiqnin gjithë procedurën sesi kryhej rekrutimi i qytetarëve.

Presidenti Serb mohoni se qendra ku bëheshin telefonatat përdorej për blerje votash. Në një reagim të shkurtër ai deklaroi se çdo parti ka nevojë për ekipe të rinjsh që bëjnë telefonata për fushatë.

Zyrtarë të partisë së Vuçiç thanë se pagesat që janë premtuar për gazetarin e infiltruar në qendrën e telefonatave kanë qenë për punën që do kryenin si aktivistë dhe jo për votimet.

Ndërkohë media serbe kanë nxjerrë dokumente që tregojnë se në qendrën e telefonatave përdoreshin lista të detajuara votuesish, si dhe shënime për pagesa apo premtime për vende pune.