BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Rajoni

Nisin “ethet e zgjedhjeve” në Serbi, deputeti serb kërcënohet me foto intime, ja pse dyshohet se fshihet Vuçiç pas këtij incidenti

Nisin “ethet e zgjedhjeve” në Serbi, deputeti serb

Përfaqësuesi i partisë opozitare serbe Zajedno, Gjorgje Miketiç tha dje se ka marrë një fotografi intime nga një numër i panjohur telefoni. Miketiç pretendon se në fakt është shantazh që ka ndodhur pas deklaratës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç se ai “di diçka” për të dhe ka paralajmëruar se për këtë do të bëjë padi kundër një personi të panjohur dhe do ta thërrasë presidentin si dëshmitar. “Kjo është dëshmi se BIA (Agjencia e Sigurisë dhe Informacionit, Agjencia e Inteligjencës Serbe) nuk mbron shtetin por punon për Aleksandër Vuçiçin dhe regjimin e SNS-së, duke synuar opozitën dhe qytetarët”, ka shkruar Miketiç në rrjetin social X. Në një prononcim për televizionin serb N1, Miketiç deklaroi se nuk mund të konfirmojë se çfarë ishte në foton me të cilën po kërcënohej sepse ishte “e vjetër dhe e paqartë”. Vuçiç në mënyrë të përsëritur e quajti Miketiçin një "turp njerëzor" në TV Pink të dielën në mbrëmje dhe insinuoi se ai "di diçka për të për të cilën nuk duhet të flasë", por se Miketiç "e di atë që di" dhe se është më mirë për të që të rrijë në heshtje. Partia Fronti i Majtë e Gjelbër (ZLF) dënoi keqpërdorimin e fotografive private të Gjorgje Miketiqit dhe e vlerësoi rastin si "shqetësues". Siç thonë ata, kjo “kapërcen kufijtë e luftës politike, hyn në sferën personale dhe çon në terrorizimin e një familjeje të tërë”.  Delegacioni i vëzhguesve parazgjedhor të Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Evropës (PACE), njoftoi se fushata parazgjedhore në Serbi u shënua nga "një nivel i paprecedentë i fushatave negative dhe frikës, sulme kundër opozitës dhe gazetarëve si dhe pyetje serioze në lidhje me median”. Zgjedhjet në Serbi do të mbahen më 17 dhjetor.