BREAKING NEWS

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja “perlat” që dyshohet se janë gjetur në celularin e sekuestruar në shtëpinë e nënës së deputetes së PL, hetuesit vizita “blic” nëpër institucione të ndryshme, skaner banesave të bashkëpunëtorëve të...

Rëndohen pozitat e Ilir Metës dhe Monika Kryemadhit, ja
x
BREAKING NEWS

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi jashtë vendit dhe të tjerët i ka ekzekutuar, ja njerëzit që po përdor për të zgjidhur hallet e tij me SPAK, Ilir Meta është hajduti i famshëm i floririt, Fatos Mahmutaj zbardh prapas...

Berisha u ka futur bërryla atyre që i shihte si rrezik, disa i largoi
x
BREAKING NEWS

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i posaçëm në Tiranë për pastrimin e parave, nënshkruhet pakti mes SPAK dhe NCA, nisin procedurat për të dorëzuar dosjet për llogaritë në Londër

Britanikët tronditin pushtetarët shqiptarë, mbërrin grup i
x
BREAKING NEWS

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e SPAK dosja që ka përgatitur SHBA për Ramën dhe McGonigal me të gjitha provat përvëluese, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe bisedat e fshehta me zyrtarët shqiptarë, te dëmi i madh prej miliona dollarësh ...

E bujshme, javës tjetër “zbarkon” në tavolinën e
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta, Monika Kryemadhi, Flamur Noka, Genc Ruli dhe Ridvan Bode janë futur në “listën e zezë” të SHBA, ja çfarë po përgatitin amerikanët

Idajet Beqiri zbardh prapaskenat e bujshme nga vizita e Blinken: Ilir Meta,
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e opozitës janë të trembur nga SPAK, Partia Socialiste është ndarë në fraksione, ja plani i Ramës për të ‘bllokuar’ emrin e zëvendësuesit të tij, ju tregoj se çfarë po ndodh brenda selisë rozë...

Spartak Ngjela paralajmëron arrestime “VIP”: Krerët e
x
BREAKING NEWS

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë të UDB në Shkodër, infiltrimi i ish-spiunëve në PD e Sali Berishës, bazat ku u stërviten dhe urdhrat e fshehta që merrnin nga qeveria fashiste e Beogradit, studiuesi i ish-komunizmit për artin dhe muzik...

Në dosjet e ish-sigurimit “figurojnë” 600 agjentë
x
BREAKING NEWS

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin përplasjet dhe sherret, besimtarët tentojnë të përzënë myftiun e Tiranës në xhaminë “Dine Hoxha”, në rrezik edhe Bujar Spahiu, zbardhen kërcënimet me jetë për drejtuesin e Komunitetit Mysliman...

Fillon “tmerri” për gylenistët në Tiranë, nisin
x

Rajoni

"Një njeri si kriminel Millosheviçi"/ Zgjedhjet në Serbi, analisti i njohur bën paralajmërimin e bujshëmi: Qytetarët kërkojnë përmbysjen e pushtetit, Vuçiç do të vjedh masivisht...

"Një njeri si kriminel Millosheviçi"/ Zgjedhjet në

Analisti Fatmir Sheholli ka parashikuar protesta masive pas zgjedhjeve në Serbi, që do të çojnë në rrëzimin e presidentit aktual Aleksandër Vuçiç nga pushteti.

Shesholli tha se në zgjedhjet që priten të mbahen së shpejti pritet që të ketë vjedhje masive të votave nga ana e Vuçiç, pasi sipas tij, kjo është e vetmja mundësi që ai të qëndrojë në pushtet.

Ai tha gjithashtu se situata e krimit dhe vrasjeve në Serbi është shumë e rënduar, gjë që do të ndikojë në ndezjen e revolucionit.

“Ka shumë arsye pse kërkojnë ta përmbysin pushtetin e Vuçiçit. Në vitin 2000 askush s’ka menduar se mund të rrëzohet një njeri si krimineli Millosheviç, mirëpo ka ndodhur, me një revolucion të jashtëzakonshëm. Vuçiç është në pushtet tash e 11 vite.

Nga opozitarët që në Serbi zyra jonë në Beograd ka kontakte, na kanë treguar në bazë të hulumtimeve, se kësaj radhe në sondazhe Vuçiç nuk ka qëndruar ashtu si ka qëndruar më herët. Sepse është shkalla e korrupsionit të shtuar në nivele të larta, shkalla e krimit dhe vrasjes së njërëzve.

Nëse keni dëgjuar për rastin Belligu, që është me një grup duke vijuar gjykimin ndaj tij dhe ai thirret në emër të partisë të Vuçiçit dhe mos të tregoj të gjitha ngjarjet në Serbi… Vuçiç do të kërkojë të vjedhë jashtëzakonisht vota. Do ta shihni që më pas në Beograd do të lindë revolucion për rrëzimin e Vuçiç nga pushteti”, tha Sheholli.

Më të lexuarat