BREAKING NEWS

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e Monika Kryemadhit dhe Flamur Nokës, ja çfarë po ndodh brenda SPAK

E bujshme, gazetarja e njohur e kronikës paralajmëron arrestimin e
x
BREAKING NEWS

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali Berishës, Frrok Çupi rrëfen të pathënat pas propozimit të Argitës si drejtuese e “Rithemelimit”, nga vrasjet nën pushtetin e tij dhe detajet nga nata kur u zgjodh kryetar, si ulërinte e përplaste këmbët mb...

Ja “grushti i madh” amerikan në fytyrën e Sali
x
BREAKING NEWS

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i deputetit të Rithemelimit, u paraqit si person në dijeni, jo si denoncues

SPAK thërret Bardhin për dosjen Olsi Rama, zbardhet mashtrimi i
x
BREAKING NEWS

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit, ekspertja e ekonomisë zbardh detajet e fundit dhe tregon se shifrat do të jenë më të larta për pensionistët krahasuar me vitin 2021

Ja kur pritet që të bëhet rritja e pensioneve këtë vit,
x
BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x

Rajoni

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga tërmete të njëpasnjëshme, ja çfarë thonë sizmologët

Nuk ka qetësi për vendin fqinj, goditet nga tërmete të

Disa lëkundje të njëpasnjëshme tërmetesh gjatë fundjavës në Greqi, kanë rritur vëmendjen e sizmologëve. Nga mëngjesi i së shtunës e deri më tani mediat greke shkruajnë se janë regjistruar 73 tërmete, ku magnituda më e madhe është 4.5 ballë të shkallës Rihter.

Profesori i Gjeologjisë Menaxhimit të Fatkeqësive Natyrore Efthymios Lekkas, ka shpjeguar se po përpiqen të kuptojnë këtë fenomen.

“Po provojmë disa gjëra, për rezultatet e të cilave do të jemi të sigurt nëse kalojnë edhe disa orë. Për momentin lëkundjet sizmike kanë qenë të kufizuara, dhe ne po e monitorojmë fenomenin, megjithatë theksojmë se nuk duhet të ketë vend ende për t’u shqetësuar”, ka thënë ai.

Ndërsa drejtori i kërkimit të Institutit Gjeodinamik, ka thënë se  për shkak se ka pasur dy tërmete të së njëjtës madhësi në të njëjtën zonë prej 4.5 Rihter, duhet treguar kujdes, por pa pasur ndonjë arsye për shqetësim të veçantë”.

Më të lexuarat