BREAKING NEWS

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment Bardhit, kodet e tyre mafioze për të kërcënuar njëri-tjetrin, lidhjet me oligarkët, prapaskenat e akuzave të fshirjes së serverëve në “21 janar” dhe detajet nga lufta e madhe që ka plasur për ...

Ja pazaret e fshehta mes Ramës, Berishës, Metës dhe Gazment
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që mund të shpëtojë Sali Berishën nga ‘arresti në shtëpi’ dhe rasti i vetëm kur mund t’i digjet mandati si deputet, pse ish-kryeministri mund t'ia hedhë paq nëse hetohet dosja e ‘21 Janarit’...

Spartak Ngjela: Ja ‘Thembra e Akilit’ në drejtësi që
x
BREAKING NEWS

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të mbuluar krimin e 21 Janarit 2011, skema për t’ia faturuar vrasjet opozitës, sajesa e plagëve nga afër dhe shpërblimi që iu dha gardistëve, gati të çojmë në SPAK një video që nuk e ka parë Prokuro...

Idajet Beqiri: Ja të gjitha tentativat e Berishës për të
x
BREAKING NEWS

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi Rama ndërroi Damir Fazlliçin e Sali Berishës me manjatin e “Shoqërisë të Hapur”

Aleks Soros merr “komandën” e Shqipërisë, ja si Edi
x
BREAKING NEWS

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të tjera për Portin e Durrësit, ja gjobat që do të paguajnë shqiptarët për kapriçot e Edi Ramës, gazetari italian fut në “zgrip” kryeministrin

Pas 140 milionë eurove të Beketit, gati 140 milionë euro të
x
BREAKING NEWS

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë në “rrjetën” e SPAK, gazetari i njohur zbardh prapaskenat dhe tregon kush po e bllokon arrestimin e Ilir Metës, ja faktet që implikojnë Sali Berishën në vrasjet e “21 janarit”

Pesë ministra dhe 5 ish-ministra të PS kanë rënë
x
BREAKING NEWS

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i ka futur duart në informacionet sekrete brenda institucioneve të reja të vetingut

Eksperti i IT plas super skandalin e AKSHI-t, ja si Mirlinda Karçanaj i
x
BREAKING NEWS

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s që mbajnë emrin e Sali Berishës, si e rekrutuan shërbimet sekrete serbe, ja kush ishte ‘menaxheri’ që i jepte urdhrat në fshehtësi të plotë dhe emrat e spiunëve që bashkëpunoi...

Kastriot Aliaj: Ju tregoj të fshehtat e dosjeve të UDB dhe OZNA-s
x

Rajoni

“Do kemi shumicë absolute”/ Zgjedhjet në Serbi, Vuçiç shuan ‘ëndrrat’ e Daçiç për t’u bërë kryeministër

“Do kemi shumicë absolute”/ Zgjedhjet në Serbi,

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, deklaroi se nuk po e mendon për kryeministër të ri kryetarin e Partisë Socialiste të Serbisë (SPS), Ivica Daçiç, dhe shtoi se lista zgjedhore e Partisë Progresive Serbe, lideri i së cilës ai është, do të ketë një shumicë absolute.

Vuçiç i bëri deklarimet duke iu përgjigjur pyetjeve se lista e socialistëve quhet “Daçiç kryeministër” dhe se a mund të jetë ai kryeministri i ri serb.

Ai deklaroi se Daçiç dëshiron të bashkpunoj me SNS, por “të gjithë njerëzit e tjerë mendojnë ndryshe”.

Vuçiç ka nënvizuar se nëse ai do të humbasë zgjedhjet nuk do te bashkpunojë me partitë fituese por do të çojë në vendin ne zgjedhjet presidenciale.

“Nuk më intereson kjo. Nëse fitojnë, do t’i përgëzoj në të njëjtën mbrëmje. Dhe do të them menjëherë se jam gati të flas për të parë nëse do të shkojmë në zgjedhjet presidenciale në maj apo në shtator 2024, sepse e di që nuk do të arrij dot rezultate serioze në këtë mënyrë. Dhe ky është fundi i tregimit”, shtoi Vuçiç.

Presidenti serb është shprehur i bindur se partia e tij do të mund të marrë një fitore të madhe duke mundësuar qeverisjen si forcë e vetme.

“Ne nuk do të kemi nevojë as për minoritetet… Ne vetë do të kemi një shumicë absolute, nëse nuk ndodh diçka në nëntë ditët e fundit. Në zgjedhjet e fundit parlamentare kemi marrë 42 për qind dhe tani do të marrim dukshëm më shumë”, tha Vuçiç.